Рубрики
МЕНЮ
Елизавета Черных
Наступний тиждень у Верховної Ради України – пленарний. Вже відомий приблизний порядок денний парламенту, його опублікував нардеп із "Голосу" Ярослав Железняк. Минулий пленарний тиждень запам'ятався завершенням епопеї із законом про деолігархізацію, ухваленням проєкту держбюджету-2022 у першому читанні, відставкою п'яти міністрів і призначенням чотирьох нових.
Верховна Рада України - фото з відкритих джерел
Майбутній обіцяє наголос на економічних, фінансових та податкових моментах. Експерти розповіли виданню "Коментарі", з ухваленням яких законопроєктів можуть бути складності, а також яких зараз не вистачає.
Експерт Української фабрики думки Юрій Гаврилечко розмірковує так:
За словами експерта, олігархи вже, наскільки йому відомо, пролобіювали виключення частини норм зростання рентних платежів. А ось ні ФОПи, ні аграрії не змогли забрати норм про "обов'язковий податковий платіж" за землю. Так само як не змогли зберегти за "спрощенцями" права виробляти та продавати курятину, індичатину, качок, перепілок та яйця. У результаті – чекаємо зростання цін та збільшення імпорту яєць, попереджає Юрій Гаврилечко.
Юрій Гаврилечко припускає, що швидше за все пройде і буде проголосований законопроєкт про повноваження Бюро економічної безпеки (БЕБ) №3959-1, яке до 25 листопада так і не буде створено – і навряд чи запрацює цього року. Саме тому, вважає експерт, законопроєкт і отримає свої голоси за.
Засновник "Студії Здорового Сенсу", підприємець, громадський діяч Павло Себастьянович вважає, що законопроєкт №5600 – це чергова шкідлива ініціатива щодо звуження економічних свобод громадян.
На його думку, на наших очах нова служба БЕБ наповнюється кадрами податкової міліції, усі репресивні контролювальні органи продовжують своє безбідне існування.
"Скорочення держапарату не відбувається, а отже, не буде інвестицій, не буде економічного зростання, не буде підвищення добробуту людей", – резюмує експерт.
Новини