Рубрики
МЕНЮ
Ольга Чародий
Загальна політична і соціально-економічна обстановка в Україні загострюється. Банкова намагається зробити Раду "ручний". Енергетичні проблеми загострилися на тлі буксуючого опалювального сезону. Коронавірус продовжує атакувати українців.
Рада (фото з відкритих джерел)
Ціни стрімко ростуть на все і вся. А на підході — нові податкові удари по населенню. Чи є ризик, що ситуація може вилитися в щось більш серйозне? Чи не стоїмо ми на порозі чергового Майдану? Що влада ще може зробити, щоб ситуація не вийшла з-під контролю? Експерти проаналізували ситуацію для порталу "Коментарі".
Ветеран зовнішньої розвідки, генерал-лейтенант Василь Богдан вважає, що політична боротьба, яка загострилася в Україні, пов'язана з можливими достроковими парламентськими й (або) президентськими виборами.
Він впевнений, що загострення суспільно-політичної ситуації в Україні — не на користь ні нації, ні державі. Є більш актуальні питання — падіння рівня життя, зростання бідності, недостатня увага до обороноздатності, проблеми з енергетичною безпекою.
На думку Василя Богдана, основна суспільно-політична доктрина зараз повинна бути такою: взаємно-відповідальне партнерство між владою та громадянським суспільством для реалізації першочергових стратегічних пріоритетів життєдіяльності країни.
"Цього досягти важко, але можна, — вважає генерал. — Не виключаю, що в Україні повинен пройти об'єднавчий форум, на якому спробували б розібратися з ситуацією, розставити акценти й поставити на перше місце інтереси держави, людей і нації загалом".
Керівник Центру суспільно-інформаційних технологій "Форум", політичний експерт Валерій Димов вважає ситуацію прогнозованою. Саме так, відзначає він, все і повинно було розвиватися, враховуючи непрофесіоналізм "нових облич", відсутність бачення, стратегій.
За словами Валерія Димова, непрофесіоналізм нинішній владі лише посилює наявні проблеми, на які нашаровуються нові.
"Економічна, енергетична ситуація в Україні вимагає від влади рішучих дій. Але та не знає, що робити. Тому продовжує робити ставку на піар-заяви й пошук ворогів разом з адекватною реакцією на ситуацію", — пояснює експерт.
Він не думає, що в доступному для огляду майбутньому в Україні можливий новий Майдан. Але згоден з тим, що суспільно-політична ситуація вкрай складна. І прогнозує, що влада спробує знизити накал напруги двома способами.
1. Продовжувати робити ставку на той механізм, який був залучений у лютому минулого року, коли обвалилися рейтинги "Слуги народу" і президента.
2. Офіційний Київ буде намагатися вийти на прямий контакт із Москвою. Зеленський наполегливо говорить про можливість зустрічі з Путіним поза нормандським форматом з якоюсь особливою аджендою (порядком денним).
Нагадаємо, 19 жовтня Верховна Рада 304-я голосами прийняла в другому читанні й у цілому законопроєкт про приведення закону про Національне антикорупційне бюро України у відповідність із Конституцією.
Новини