Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
Верховна Рада скасувала пленарні засідання цього тижня. Представникам від фракції "Слуга народу" раптом терміново знадобилося поїхати на фронт. Глава фракції СН Давид Арахамія запевняє, що парламентарям треба попрацювати з військовими та виконати якесь невідкладне завдання від іноземних партнерів. У свою чергу, нардеп від "Голосу" Ярослав Железняк запевняє, що Рада скасувала проведення засідань 6, 7 та 8 березня через те, що опозиція пригрозила більшості загальмувати розгляд у парламенті будь-яких питань доти, доки її представники не будуть отримувати дозволи на здійснення закордонних поїздок та відряджень. Про що говорить те, що відбувається в українському парламенті? Портал "Коментарі" із цим питанням звернувся до експертів.
Верховна Рада. Фото: із відкритих джерел
Аналітик, політтехнолог Олександр Кочетков розмірковує так:
Крім того, продовжує експерт, з парламенту надходить багато інформації, що депутати (насамперед – провладної фракції СН) вкрай незадоволені ставленням до них з боку Офісу президента (ОП).
Він також звертає увагу на резонансні заяви на кшталт того, що один із нардепів від СН придбав квартиру в центрі Києва за 200 тисяч доларів за рахунок... торгівлі черешнею.
Він резюмує: засідання ВР було відкладено явно тому, що там не прогнозуються необхідних ОП результатів. При цьому, наголошує експерт, сам Офіс до ладу не може сформулювати, чого саме він хоче. І починає втрачати важелі керування парламентом. А там формальна опозиція в особі "Євросолідарності" Порошенка, "Батьківщини" Тимошенко повертають собі колишню вагу. А тут ще й самі нардепи зі СН починають виходити з-під контролю.
Керівник Центру громадської аналітики "Вежа" Валерій Клочок припускає, що несподіване тимчасове закриття роботи ВР пов'язане, швидше за все, з тим, що представники СН не мають достатньо голосів для підтримки законопроєктів, які збиралися ставити до порядку денного.
Нещодавно, нагадує він, відбулося засідання фракції з ініціативи її керівництва. Було запрошено президента. Планувалося, що це мобілізує СН, підштовхне до необхідних голосувань.
Ще однією причиною турбулентності у Раді він вважає мобілізаційний законопроєкт, який отримав величезну кількість правок авторства різних фракцій.
Політичний аналітик Павло Нусс звертає увагу на те, що "слуги" пояснили зрив засідань ВР тим, що нібито їм терміново потрібно їхати інспектувати Навчальні центри та будівництво фортифікацій. При цьому від участі депутатів від тієї ж таки "Євросолідарності" у цій поїздці відмовилися.
По-перше, пояснює він, Україна не перебуває під зовнішнім керуванням США, тому ВР не формує звіти перед Сенатом.
По-друге, продовжує він, Сенат США не довірятиме звітам, складеним зацікавленою стороною.
Справжні причини раптових "канікул" Ради, на його думку, дві:
– банально не вистачає голосів для підтримки тих чи інших законопроєктів, натомість вистачає страху втратити ілюзорність існування монобільшості;
— не виключено, що частина "слуг"-чоловіків просто виїхали закордон до своїх жінок, щоб привітати їх з 8 березня.
Читайте також на порталі "Коментарі" – про що говорять плани влади щодо скорочення міністерств: що ще важливо врахувати.
Новини