Головна Новини Політика президент Прес-конференція Зеленського: навіщо вона була потрібна – які тези пролунали
commentss НОВИНИ Всі новини

Прес-конференція Зеленського: навіщо вона була потрібна – які тези пролунали

Прес-конференція пройшла монотонно, без жодних нових заяв, єдиним яскравим моментом стала суперечка Зеленського з журналісткою "5 каналу"

25 лютого 2023, 11:57 comments1512
Поділіться публікацією:

Президент Володимир Зеленський провів 24 лютого, у день річниці повномасштабного вторгнення армії РФ на територію України, велику прес-конференцію (тривала близько двох з половиною годин) для українських та західних журналістів. Природно, основними були питання війни та пошуків миру. Як оцінюєте меседжі, що прозвучали, і саму конференцію? Які місця здалися сильними, які навпаки? Видання "Коментарі" із цими питаннями звернулося до експертів.

Прес-конференція Зеленського: навіщо вона була потрібна – які тези пролунали

Володимир Зеленський. Фото - сайт Офісу президента України

Не було сказано практично нічого принципово нового

Засновник соціологічної компанії Active Group, політичний експерт Андрій Єрьоменко вважає, що все виявилося досить очікуваним і прогнозованим.

"Не було сказано практично нічого принципово нового – просто багато речей повторилися. Так, це правильні, справедливі меседжі щодо війни та миру. Але вони не нові", – пояснює експерт.

На його думку, з більш-менш нового – реакція на китайський так званий мирний план. Просто тому, що його презентували саме вчора.

"Але реакція не якась сенсаційна, а просто в стилі – ну так, можна почати обговорювати певні моменти. На мій погляд, єдиним яскравим моментом стала суперечка Зеленського з журналісткою "5 каналу", коли було не так питання, як "наїзд" (щодо того, що канали, які пов'язують з Порошенком, виключені з телевізійного ефіру, а також "закидання"), чи не відчуває Зеленський персональної відповідальності, що напередодні вторгнення применшував загрозу з боку Росії, всупереч попередженням з боку західних партнерів (прим. ред.), на яку було отримано відповідь, хоч і не зовсім вичерпну", – зазначає Андрій Єременко.

Сама ця ситуація, вважає експерт, є дуже показовою. Вона демонструє, що, незважаючи на воєнний стан та обмеження, з ним пов'язані, ми певною мірою зберігаємо демократичність та свободу слова. Гострі, проблемні питання – задаються. ЗМІ їх тиражують.

"І це – цінно. Як і те, що відповіді президента, зокрема на незручні питання, широко обговорюються", – пояснює експерт.

Схоже, вся конференція була задумана як великий селфі-майданчик

Засновник "Студії Здорового Сенсу", підприємець, громадський діяч Павло Себастьянович поділився такою думкою:

"Прес-конференція показала спектр тем, у яких готовий купатися президент Зеленський. Він добре "плаває" і в Африці, і в Латинській Америці, і навіть у Китаї. Там немає конкретики, там лише наміри та готовність зустрічатися та обговорювати. Єдина тема, заборонена та незручна для президента – це Україна. Але таке враження, що жодного з журналістів, готових ставити незручні питання щодо України, не було допущено на конференцію. Хіба що представники "5 каналу", але й то їхні питання особливо "зубастими" не назвеш".

Квінтесенцією заходу, на думку експерта, став журналіст із Азербайджану, який попросив заселфитися з Зеленським.

"Схоже, вся конференція була задумана як великий селфі-майданчик, – вважає Павло Себастьянович. – Начебто дві з лишком години задавалися питання та давалися відповіді, але неможливо згадати – про що це все було? Але над усім цим сприятливим заходом нависає головне питання – а, що буде з Україною? Що зараз відбувається з Україною?".

Читайте також на порталі "Коментарі" – із гарантією збільшення військового бюджету, але без розмитнення авто через Дію: підсумки голосування Верховної Ради.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Джерело: https://comments.ua/

Новини