Рубрики
МЕНЮ
Елизавета Черных
Ексглава Верховної Ради України, народний депутат Дмитро Разумков спростував інформацію про нібито спільний політичний проєкт із колишнім головою МВС Арсеном Аваковим та експрем'єр-міністром України Арсенієм Яценюком (т.зв. РАЯ).
Верховна Рада України - фото з відкритих джерел
Як можуть розвиватися події навколо побудови цими політиками нових партій? Чи можливо все ж таки якесь об'єднання – чи підуть окремими колонами, як запевняють і Аваков, і Разумков? Що може протиставити Банкова, яка має явний "зуб" на цих політиків? Щоб розібратися у цих питаннях, видання "Коментарі" звернулося до експертів.
Політичний аналітик Максим Маньковський вважає, що Аваков, Яценюк та Разумков підуть різними колонами, але об'єднаними однією метою – прийти до влади. При цьому маючи єдиного та основного супротивника – Володимира Зеленського та його партію "Слуга народу".
На думку аналітика, великий антирейтинг Яценюка та Авакова дуже швидко помножить на нуль рейтинг довіри Разумкова. Тому спільний похід на вибори у складі однієї політичної сили не має жодних шансів на вагомий результат, запевняє Максим Маньковський.
Втім, зазначає експерт, у політиці ніколи не можна говорити "ніколи". І те, в якій конфігурації підуть на вибори "екси" (колишній прем'єр Яценюк, колишній голова МВС Аваков і колишній спікер ВР Разумков) багато в чому залежатиме від запиту суспільства.
Він припускає, що Аваков, швидше за все, залишиться "сірим кардиналом" української політики. А ось Разумков та Яценюк будуть на перших ролях.
У влади, вважає він, дуже маленьке поле для маневру. Тільки компромат (щось на зразок зв'язків з агресором чи корупція) може серйозно вдарити по Авакову, Яценюку та Разумкову.
Соціолог Ірина Щиголь не відкидає можливості об'єднання Разумкова, Авакова та Яценюка. І нагадує, що український політикум знає не такі об'єднання. Можна, наприклад, згадати коаліцію Януковича та Тимошенко.
Аваков і Разумков, на думку Ірини Щиголь, можуть створити добру політичну силу, використовуючи свій накопичений досвід та символічний та соціальний капітал. У плюс може зіграти й те, що їхній електорат трохи відрізняється, хоч кожен вважає себе центристом (правда Аваков – правим, а Разумков – лівим).
Новини