Рубрики
МЕНЮ
Николай Лисицын
Озвучені президентом США Дональдом Трампом 500 млрд доларів, які Україна нібито має компенсувати США за надану допомогу, — це "несерйозна розмова". Про це 19 лютого пише портал "Коментарі" із посиланням на заяву президента України Володимира Зеленського.
Трамп нахабніє і просить 500 млрд доларів, при тому, що допомога США була меншою ніж на 100 млрд. Колаж: Коментарі
Український лідер зауважив, що США надали зброї на 67 млрд. доларів за три роки.
"Усього США окремо дали нам близько 67 млрд — те, що ми отримали зброєю. І ми отримали плюс 31,5 млрд — це фінансова допомога до бюджету", — сказав він.
Президент зазначив, що Україні та США слід розібратися з цими даними, адже цифри американців не збігаються з українськими.
"Те, що Трамп каже повернути $500 млрд копалин — це несерйозна розмова. Хоча ще раз повторюю, ми готові до серйозного документа", — підсумував Зеленський.
"Коментарі" писали, що у Мюнхені американці на чолі з віце-президентом Джей Ді Венсом фактично поставили ультиматум Зеленському . Вашингтон, порушуючи міжнародні правила, хотів передачі за договором українських надр, без урахування пропозицій Києва до розробленого Америкою документа. Від Зеленського в тоні, що межує з хамством, вимагали підписати документ, що не влаштовував Україну, "негайно". Україні заявили, що інакше зустріч із американською делегацією (тим самим Ді Венсом та держсекретарем Марко Рубіо) не відбудеться.
Як писали "Коментарі", 12 лютого під час візиту до Києва міністр фінансів США Скотт Бессент подав проект угоди про економічне партнерство . У документі йшлося про українські природні ресурси. Президент України Володимир Зеленський наголошував на тому, що таку угоду країни можуть підписати під час Мюнхенської конференції з безпеки, яка триває з 14 по 16 лютого (чутки, що президент відмовився підписувати документ, з'явилися відразу після зустрічі з Бессентом).
Зеленський 17 лютого підтвердив інформацію, що раніше з'явилася в ЗМІ, що американський документ не містив жодних конкретних гарантій для України та зобов'язань з боку США, тому не влаштував його. Але, в принципі, додав президент, Україна зацікавлена в інвестиціях зі Штатів.
"Коментарі" повідомляли, що український інвестбанкір Сергій Фурса розібрав положення проекту документа, який США нав'язували Україні, та пояснив, що з ним не так. Видання The Daily Telegraph пізніше додало, що умови, прописані в угоді гірше, ніж були встановлені для Німеччини та Японії після їхньої поразки у Другій світовій війні. Підписання такого документа на умовах Трампа означає практично колонізацію України . Зокрема, документ передбачав контроль Вашингтона над усіма мінеральними ресурсами, включаючи нафту та газ, порти та "іншу інфраструктуру". Трамп вимагав, щоб США забирали 50% від поточних доходів, які отримують Україна від видобутку ресурсів, а також 50% від вартості "всіх нових ліцензій, виданих третім особам".
Новини