Головна Новини Політика зовнішня політика Низка важливих для України переговорів та ймовірні сценарії подальшого розвитку подій
commentss НОВИНИ Всі новини

Низка важливих для України переговорів та ймовірні сценарії подальшого розвитку подій

Експерти розповіли, які рішення можуть відбутися після переговорів президента США джо Байдена з лідерами інших країн, а також, чи вдасться врегулювати питання конфлікту на Донбасі

10 грудня 2021, 12:04
Поділіться публікацією:

Цього тижня відбулася низка найважливіших для України переговорів. У вівторок, 7 грудня, президент США Джо Байден переговорив із президентом РФ Володимиром Путіним, а також із лідерами Франції, Німеччини, Італії та Великобританії. У центрі обговорення було врегулювання конфлікту на Донеччині.

Низка важливих для України переговорів та ймовірні сценарії подальшого розвитку подій

Низка важливих для України переговорів та ймовірні сценарії подальшого розвитку подій - колаж "Коментарі" Д.Романюк

Увечері 9 грудня цю саму тему Байден обговорив із президентом України Володимиром Зеленським. За словами українського лідера, сторони обговорили можливі формати щодо припинення бойових дій на Донбасі.

Експерти проаналізували для видання "Коментарі" цю низку переговорів та ймовірні сценарії подальшого розвитку подій.

Україна готова до будь-яких сценаріїв, включаючи вторгнення агресора. А переговори просто дозволили нам виграти час, який слід витратити на зміцнення обороноздатності

Директор Центру міжнародної безпеки Валерій Кравченко звертає увагу, що у процесі переговорів Зеленського з Байденом сторони порушували питання врегулювання конфлікту на Донбасі. А голова Офісу президента Андрій Єрмак навіть підтвердив інформацію, що США готові увійти якщо не до Нормандського формату, то діятиме паралельним треком.

Також Валерій Кравченко акцентує, що низка ЗМІ та експертів розганяли "зраду", що Україну змушуватимуть прийняти умовну автономію Донбасу.

"Наразі, схоже, симулюється умовна перемога Путіна у діалозі з Байденом, – зазначає експерт. – Хоч насправді це не так. США готують паралельні формати, спілкуються з Бухарестською дев'яткою. Ніхто не готує умовний саміт із нової архітектури безпеки в Європі, чого хотів би Путін. На його думку, це можливо після того, як демонтується і зруйнується стара система колективної безпеки, тобто НАТО. І Путін робитиме все, щоб НАТО та ЄС якщо не зруйнувалися, то максимально послабшали, їхні цінності нівельовані. Для цього йому потрібна активна фаза. Яку Путін і готуватиме. І не факт, що Україна – кінцева мета у планах Кремля. Просто Україна у його списку стоїть першою".

На думку експерта, поки що все виглядає як бажання колективного Заходу, щоб Путін відчув себе, умовно кажучи, задоволеним переможцем. І відступив. Аби не було ескалації на кордоні з Україною. Така собі маленька симуляція перемоги РФ у переговорах.

"Думаю, що симуляція політичної перемоги Путіним нічим добрим для Заходу не закінчиться. У ліберальних демократіях сісти за стіл переговорів та вирішити проблеми – це правило. А в диктатурах, тоталітарних режимах, як у РФ, правило – якщо побачив слабину, то бий. Закон вулиці, – констатує Валерій Кравченко. – І те, що Путін бачить зараз із боку колективного Заходу слабину, точно не змусить його відійти на якісь попередні позиції, провести певний форум, поговорити, вирішити, шукати компроміс".

У Кремлі, упевнений експерт, визначили, що Україна буде полігоном для зіткнення поглядів – умовно американських та російських. Ми не хочемо, звісно, таких сюжетів на нашій території. Але готуємось до всього.

"Провокації відбуватимуться постійно, – прогнозує Валерій Кравченко. – Буквально вчора, паралельно розмові Зеленського та Байдена, відбувалася провокація ФСБ РФ в Азовському морі щодо українського корабля "Донбас". Росіяни заявили, що судно прямує у бік Керченської протоки. Згодом і представники ООС, і міністр оборони України Олексій Рєзніков назвали це інформаційною атакою з боку РФ".

Україна, продовжує експерт, готова до будь-яких сценаріїв, включаючи вторгнення агресора. А нинішні переговори просто дозволили нам виграти час, який слід витратити на зміцнення обороноздатності.

"Ну і, як сказав радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван, чекаємо на реакцію приблизно через тиждень. Тоді буде видно, чи Росія відводить війська, чи є зрушення в ТКГ, чи були продуктивними переговори. І як вплинули на Путіна симуляція перемоги та зусилля щодо активного стримування РФ, яке проводили США та союзники", – резюмує Валерій Кравченко.

Схоже, що вже є певний консенсус міжнародних еліт щодо врегулювання конфлікту на Донбасі

Політичний експерт Михайло Чаплига вважає, що розмова між Зеленським і Байденом була, схоже, жорсткою. І, швидше за все, відбувалася у кількох ключах.

"США намагаються натиснути на Україну у межах своїх домовленостей із РФ. Йдеться про автономізацію ОРДЛО (особливий статус з усіма витікаючими) та виконання політичної частини Мінських угод. Плюс, гадаю, було доведено інформацію, що Україна найближчими роками 20 точно не буде у складі НАТО", – каже експерт.

Зеленський, на його думку, намагався здобути хоч щось, включаючи фінансові можливості для України. У тому числі, як компенсацію за "Північний потік-2", за відмову від НАТО, за виконання Мінських угод.

"Розмова вийшла не зовсім конструктивною, – упевнений Михайло Чаплига. – І участь українського судна в ситуації в Керченській протоці якраз під час переговорів могла бути показовою та цілеспрямованою. Такий собі "привіт" Вашингтону від Києва. Мовляв, ми можемо зірвати всі ваші з росіянами домовленості будь-якої миті такого роду провокацією. Байден просто диктував умови. А Зеленський намагався зі свого боку тиснути на Байдена або навіть шантажувати його".

За словами експерта, схоже, що вже є певний консенсус міжнародних еліт щодо врегулювання конфлікту на Донбасі.

"Суть його в тому, що просуватиметься Мінський процес у контексті реалізації політичної частини. Автономізація ОРДЛО, місцеві вибори там до передачі Україні контролю за кордоном тощо. Чи це збуджуватиме праві сили в Україні? Не думаю. Порошенко, який диригує процесом, багато в чому залежить від США. І якщо вже там ухвалили таке рішення, все йтиме у плановому порядку. Плюс – посилання на те, що це рішення саме США", – пояснює Михайло Чаплига.

А тому, резюмує він, це не внутрішньоукраїнська "зрада", а "консенсусне рішення наших міжнародних партнерів".

Раніше на порталі "Коментарі" – Про Україну почали говорити без України: Акперов розповів, чому це провал.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Джерело: https://comments.ua/
comments

Обговорення

Поділіться своєю думкою!


Новини