Головна Новини Політика внутрішня політика Що відбувається з партією влади: чому здіймається галас навколо відставки Залужного
commentss НОВИНИ Всі новини

Що відбувається з партією влади: чому здіймається галас навколо відставки Залужного

В ОП бачать у Залужному конкурента, тож вирішили його прибрати

8 лютого 2024, 18:00 comments2119
Поділіться публікацією:

З партії "Слуга народу" виключили нардепа Мар'яну Безуглу, яка запам'яталася жорсткою критикою головкому ЗСУ генерала Валерія Залужного. Тепер Безугла критикує свою колишню партію, але підкреслює, що підтримує президента. Вже котрий місяць хмари згущуються і над Залужним, чутки про відставку якого мусуються в західній пресі, а також періодично коментуються представниками Офісу президента. Про що говорить те, що відбувається зараз із партією влади, а також навколо Залужного? Портал "Коментарі" із цим питанням звернувся до експертів.

Що відбувається з партією влади: чому здіймається галас навколо відставки Залужного

Слуга народу. Фото: з відкритих джерел

У влади проблеми з кадрами

Політтехнолог, співзасновник Агентства моделювання ситуацій Олексій Голобуцький поділився такою думкою:

"Зрозуміло, що Безугла набула популярності в останні місяці, завдяки своїй епатажності. Але це хитка популярність. Сьогодні є, завтра ні. Показовий приклад – екс-спікер парламенту Разумков, який пішов проти лінії партії влади, після чого його рейтинги та популярність різко просіли. Або той самий "рупор Офісу президента" Арестович, який займав плюс-мінус лідируючі позиції симпатій, а зараз – лідер антирейтингу".

Потрібно розуміти, зазначає експерт, що Безугла – не самостійна постать. Її, пояснює він, рухає крило СН, підконтрольне лідеру фракції – Арахамії. І це крило шукає варіанти, як "зістрибнути" з партії, що стала токсичною, – і розвивати новий проєкт чи проєкти, вважає Олексій Голобуцький.

"На Зеленському виїхати вже не вийде. Тим більше, що той має свої амбіції. А все вже почало падати. Якби не війна, "слуги" давно вже опинилися б за бортом активного політичного життя. Але зараз ці процеси сповільнені, тому вони ще бовтаються. Хоч кейс мобілізації вдарить по них ще більше. Тож зараз і намагаються перекинути його на військових", – розповідає Олексій Голобуцький.

Зважаючи на все, продовжує він, у ОП дуже хочуть прибрати Залужного, в якому бачать конкурента. Але тут і хочеться, і колеться. Бояться...

"Коли ти перебуваєш при владі досить довго, то відриваєшся від реальності. От і в Зеленського, схоже, відірвалися. І побоюються, що зняття Залужного може спричинити протест вулиці. А це для частини оточення президента, яка під час Майдану 2013-2014 більше співчувала Януковичу – хвора тема", – зазначає політтехнолог.

На його думку, саме на Залужного спробують "повісити" все більш неминучий наш вихід з Авдіївки. Ймовірно також переформатування Кабміну. Питання лише в тому, уточнює Олексій Голобуцький, хто захоче стати "підсадною качкою" на посаді прем'єра.

"Офіс президента при цьому нічого не втрачає. Але й населення розуміє, що саме ОП смикає за ниточки уряд. І вся відповідальність – на Єрмаку та Ко. Перекинути її на когось навряд чи вдасться. І призначення того ж таки Єрмака на посаду прем'єра навряд чи буде в плюс самому Єрмаку. Адже це відповідальність. А йому набагато зручніше смикати за всі ниточки, будучи, по суті, другою людиною в країні, але як би ні за що не відповідаючи. Тому він точно не рветься на посаду прем’єра", — вважає експерт.

Але, наголошує він, якщо влада хоче продемонструвати якісні зміни, зміна голови Кабміну Шмигаля на чергового подібного статиста не спрацює.

"Прем'єром потрібно ставити людину, яка реально щось вирішує. А так підставлятись не хочуть ні Єрмак, ні Залужний, – констатує Олексій Голобуцький. – Якби чинна влада мала потужну кадрову лаву запасних, вона б давно провела відповідні зміни. Але, зважаючи на все, з цим – серйозні проблеми".

Фактично всі політики зараз намагаються знайти крайнього

Політолог Дмитро Воронков вважає, що у воєнний час у нас стало надто багато політики. І це – не добре.

"Дії Безуглої виглядають як інстинктивне бажання вижити як політичний персонаж. У тому числі, з амбіціями на післявоєнний період. Фактично всі політики зараз намагаються знайти крайнього, отримавши особисто для себе якісь дивіденди з прицілом на діяльність після війни", – пояснює експерт.

Немає сумнівів, продовжує він, що політична еліта у мирний період суттєво оновлюватиметься. Звідси — ті чи інші рухи тіла в даний момент.

"Що стосується Залужного, я не звертав би уваги на інформаційний шум навколо його гіпотетичних відставки або політичних амбіцій, які йому приписують. Не варто серйозно ставитись до подібного хайпа. Навряд чи його реально збираються звільняти. А от кадрові перестановки у парламенті та місцевих органах влада перезріла, – упевнений Дмитро Воронков. – Але вони стануть можливими лише після того, як закінчиться війна".

Читайте також на порталі "Коментарі" — головна помилка у новому законопроєкті про мобілізацію: які кроки на суспільство чекає від влади.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини