Рік тому, 25 жовтня 2020 року, в Україні відбулися місцеві вибори, на яких правляча партія "Слуга народу" показала не найкращий результат. Президент Володимир Зеленський тоді заявив , що "кожні наступні вільні вибори — це ще один доказ того, що Україна назавжди вільна".
Слуга народу - фото з відкритих джерел
Що можна сказати про дії влади через рік? Які висновки зробили (і чи зробили) "слуги"? І наскільки ці висновки підтверджують, що "Україна назавжди вільна"? Щоб розібратися в цих питаннях, видання "Коментарі" звернулося до експертів.
Парадокс в тому, що хоч довіра до "слуг" і Зеленського неухильно падає, поки їм немає альтернативи
Експерт Українського інституту політики Валентин Гайдай вважає, що фактичний провал "слуг" річної давності на місцевих виборах пов'язаний зі скандалами, в які вони раз у раз потрапляли. А також з невиконаними обіцянками — зі швидкого миру на Донбасі, з подолання бідності, боротьби з корупцією.
"Все це вилилося в масове розчарування і Зеленським, і партією" Слуга народу ". За логікою, вони повинні були зробити висновки після провалу на місцевих виборах. Попрацювати над хоча б частковою реалізацією своїх обіцянок. Але висновків вони не зробили. Більш того — вважають, що їм все дозволено в цій країні. Прикладом тому стали санкції РНБО досить спірні з точки зору законності їх прийняття. І нові скандали за участю "слуг" (ДТП з їх участю і "відмазування" від несення відповідальності, продовження "розпилу" коштів на різних проектах, наступ на свободу слова і права людини, провал з вакцинацією і махінації на цій темі і так далі) . Думаю, якщо б зараз відбулися парламентські чи місцеві вибори, результати "слуг" були б ще більш невтішними, ніж рік тому ", — говорить експерт.
Ніякого монобільшості вже не буде, впевнений він. Доведеться йти на коаліцію з кимось. Не виключено, що з "Батьківщиною" Юлії Тимошенко, яка ситуативно раз у раз стає союзником СН. Ну, а ті ж партійні групи "За майбутнє" та "Довіра" відкрито грають на стороні "слуг". Явно за якісь преференції.
Все це, підкреслює Валентин Гайдай, доводить, що вже зараз монобільшості як такої немає. А є коаліція, в яку ситуативно підтягуються ті чи інші нардепи.
"Парадокс в тому, що хоч довіра до" слуг" і Зеленського неухильно падає, поки їм немає альтернативи. Немає як такої потужної опозиції ні в парламенті, ні поза. Умовне біло-синє ядро роздроблене. "Батьківщину" Тимошенко важко назвати опозицією, тому що вона шукає вигоду, вступаючи в ті чи інші союзи. Те ж саме можна сказати про "Євросолідарність" Порошенка", — резюмує Валентин Гайдай.
Технології, які були використані на попередніх виборах президента і ВРУ, тепер спрацьовують проти влади і проти електорату
На думку політичного експерта, консультанта з політичного та антикризового PR Тетяни Лупової, найкраще про "свободу" в Україні говорять вибори на 87 окрузі в Івано-Франківській області навесні-2021 (досить спірну перемогу здобув кандидат від партії "Слуга народу" Василь Вірастюк) і примусова , по суті, вакцинація.
"Українці — це вільна нація. На жаль, не всі це пам'ятають. Тут потрібно домовлятися, а не змушувати. Замінити повністю провалену інформаційну кампанію про необхідність вакцинації примусом не вийде ", — впевнена експерт.
На думку Тетяни Лупової, технології, які були використані на попередніх виборах президента і ВРУ, тепер спрацьовують проти влади і проти електорату.
"Людей навчили прислухатися виключно до кіно, відосиків і соцмереж. Ось тепер всі "авторитетні" думки народ черпає в Фейсбуці і Тік-Тоці. А там працює ціла сітка агресивних ботів антивакцинаторів, — підкреслює експерт. — Зазвичай перед відкриттям скриньки Пандори аналізують варіанти і прогнози, прораховують, у що все це виллється, роблячи поправку на те, що контрольована криза одного разу вийде з-під контролю і вдарить по авторам. Як домовлятися з тими, з ким уже домовилися антивакцинатори, влада не вигадала — і вирішила режим свободи вибору вимкнути. Тим часом, чим сильніше українців заганяють в рамки, тим сильніше стискається пружина".
Раніше експерти аналізували для порталу "Коментарі", чому "слуги" значно втратили на місцевих виборах, в порівнянні з парламентськими.
Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.