Головна Новини Політика внутрішня політика Мінус ще одна людина Коломойського: з чим пов'язане рішення Ткаченка залишити уряд
commentss НОВИНИ Всі новини

Мінус ще одна людина Коломойського: з чим пов'язане рішення Ткаченка залишити уряд

Олександр Ткаченко написав заяву про відставку з посади міністра культури та інформаційної політики

11 листопада 2021, 18:42
Поділіться публікацією:

Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко написав заяву про відставку. Серед причин назвав рішення Кабміну відібрати у його Міністерства Держкіно, а також малу суму на культуру у держбюджеті-2022. Про що говорить рішення Ткаченка? Чи не надто часто у нас відбуваються ротації – у листопаді уряд уже втратив п'ять міністрів, отримавши чотирьох нових? У складній ситуації з кадровими перестановками влади в інтерв'ю порталу "Коментарі" розібралися наші експерти.

Мінус ще одна людина Коломойського: з чим пов'язане рішення Ткаченка залишити уряд

Олександр Ткаченко. Фото: прес-служба Міністерства культури та інформаційної політики

Зеленський не хоче, щоб ситуація костеніла. Йому важливо, щоб відбувалися якісні зміни

Директор Департаменту внутрішньої політики Міжнародного центру перспективних досліджень (МЦПД), доктор політичних наук Ігор Петренко вважає, що в ситуації з Ткаченком нічого особливо страшного немає.

"Він просто емоційно реагує на те питання, з яким він не згоден (і виведення Держкіно з-під управління його міністерства, і недостатнє фінансування культури на 2022 рік, хоч держбюжет поки що пройшов лише перше читання). У результаті Ткаченко пішов на такий кардинальний крок. Я не розглядав би його заяву про відставку як показник відсутності єдності в Кабміні. Це виключно питання незгоди Ткаченка із рішенням більшості", – каже Ігор Петренко.

Тим більше, продовжує експерт, що написання Ткаченком заяви про відставку ще не означає саму відставку.

"За відповідне рішення має проголосувати Рада. Але, як я розумію, поки що це не узгодили ні в уряді, ні в парламенті. Можливо, проходитимуть якісь консультації, шукатимуть вирішення проблеми. Ну, а, якщо такого рішення не знайдуть або якщо Ткаченко вже принципово не хоче бути міністром, голосуватимуть за його відставку та шукатимуть заміну. Хоча Ткаченко – досить професійна людина, він точно з того середовища, яким безпосередньо на сьогоднішній день керує. Але, як ми бачимо, є певні розбіжності", – наголошує Ігор Петренко.

Щодо загалом ротацій у Кабміні – у президента Володимира Зеленського просто такий підхід, пояснює експерт. Якщо людина показала свою ефективність, виконує ті зобов'язання, які брала на себе, вона – продовжує працювати. Якщо є питання до її роботи – йде.

"Думаю, чимало тих, хто хотів би стати міністром, із цим особливих проблем немає. А такий підхід лише показує, що Зеленський не хоче, щоб ситуація костеніла. Йому важливо, щоб відбувалися якісні зміни. Звідси – пошук людей, які можуть спробувати себе проявити у тій чи іншій сфері. І їм надають таку можливість. Півроку-рік. А потім питають за результатами. У ротації в уряді немає нічого поганого. Якщо результату немає – треба міняти. І це правильно", – резюмує Ігор Петренко.

Ткаченко був певною мірою людиною Коломойського. А зараз у Кабміні хочуть підвищити вплив ОП

Політолог, директор Департаменту внутрішньої політики та комунікації Українського інституту політики Олена Броницька вважає, що ми маємо узурпацію влади Офісом президента. Причому не так власне Володимиром Зеленським, як головою ОП – Андрієм Єрмаком, який скрізь хоче розставити своїх людей.

"Остання зміна міністрів у цьому сенсі – показова. Зайшли "люди Єрмака". А на прийдешньому з'їзді партії "Слуга народу", судячи з інсайдів, на голову партії замість Корнієнка, який склав ці повноваження, також зайде людина Єрмака", – зазначила Олена Броницька.

У ситуації з Ткаченком експерт не виключає тих же мотивів. Адже міністерство хоч і не супербагате, проте можливість пиляти є і тут. Особливо у ракурсі програми "Велика реставрація".

"Ткаченко був певною мірою людиною Коломойського. А зараз у Кабміні хочуть підвищити вплив ОП. І, найімовірніше, новим міністром культури також буде людина Єрмака. А те, що Ткаченко йде без бою, можливо пов'язане з тим, що він просто м'який за вдачею. Втім, не виключено, що є певний компромат. Коли ти є міністром, так чи інакше у твоєму міністерстві відбуваються справи (включаючи відкати), до яких тебе можуть примазати навіть якщо ти до них не причетний", – міркує Олена Броницька.

Щодо командної роботи – це, на думку експерта, взагалі не про нинішню владу.

"Ми ж бачимо, скільки "слуг" уже стали затятими критиками Зеленського та своїх недавніх колег. Того ж Дмитра Разумкова, першого номера списку СН, було позбавлено посади спікера ВР під неймовірним тиском ОП на провладну фракцію. Депутати партії з промовистою назвою, замість того, щоб разом бути слугами народу – стали слугами президента та його Офісу. А хто не згоден – позбавляється місця у фракції, партії, а то й життя (дуже дивна в цьому сенсі смерть Полякова). Враховуючи все це, говорити про командну роботу в Кабміні, створеному за принципом ковдри та угоди, не доводиться. Нема свого "я", немає своєї думки. Немає Особистостей. Є принцип підпорядкування. Міністрів змінюють як рукавички. І це ненормально, – вважає Олена Броницька. – Люди просто не встигають налагодити роботу".

Читайте також на порталі "Коментарі" — міністр Ткаченко та мер Кличко обмінялися гострими докорами через соцмережу.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Джерело: https://comments.ua/ua
comments

Обговорення

Поділіться своєю думкою!


Новини