Прес-конференція пройшла монотонно, без жодних нових заяв, єдиним яскравим моментом стала суперечка Зеленського з журналісткою "5 каналу"
Президент Володимир Зеленський провів 24 лютого, у день річниці повномасштабного вторгнення армії РФ на територію України, велику прес-конференцію (тривала близько двох з половиною годин) для українських та західних журналістів. Природно, основними були питання війни та пошуків миру. Як оцінюєте меседжі, що прозвучали, і саму конференцію? Які місця здалися сильними, які навпаки? Видання "Коментарі" із цими питаннями звернулося до експертів.
Не було сказано практично нічого принципово нового
Засновник соціологічної компанії Active Group, політичний експерт Андрій Єрьоменко вважає, що все виявилося досить очікуваним і прогнозованим.
"Не було сказано практично нічого принципово нового – просто багато речей повторилися. Так, це правильні, справедливі меседжі щодо війни та миру. Але вони не нові", – пояснює експерт.
На його думку, з більш-менш нового – реакція на китайський так званий мирний план. Просто тому, що його презентували саме вчора.
"Але реакція не якась сенсаційна, а просто в стилі – ну так, можна почати обговорювати
певні моменти. На мій погляд, єдиним яскравим моментом стала суперечка Зеленського з журналісткою "5 каналу", коли було не так питання, як "наїзд" (щодо того, що канали, які пов'язують з Порошенком, виключені з телевізійного ефіру, а також "закидання"), чи не відчуває Зеленський персональної відповідальності, що напередодні вторгнення применшував загрозу з боку Росії, всупереч попередженням з боку західних партнерів (прим. ред.), на яку було отримано відповідь, хоч і не зовсім вичерпну", – зазначає Андрій Єременко.
Сама ця ситуація, вважає експерт, є дуже показовою. Вона демонструє, що, незважаючи на воєнний стан та обмеження, з ним пов'язані, ми певною мірою зберігаємо демократичність та свободу слова. Гострі, проблемні питання – задаються. ЗМІ їх тиражують.
"І це – цінно. Як і те, що відповіді президента, зокрема на незручні питання, широко обговорюються", – пояснює експерт.
Схоже, вся конференція була задумана як великий селфі-майданчик
Засновник "Студії Здорового Сенсу", підприємець, громадський діяч Павло Себастьянович поділився такою думкою:
"Прес-конференція показала спектр тем, у яких готовий купатися президент Зеленський. Він добре "плаває" і в Африці, і в Латинській Америці, і навіть у Китаї. Там немає конкретики, там лише наміри та готовність зустрічатися та обговорювати. Єдина тема, заборонена та незручна для президента – це Україна. Але таке враження, що жодного з журналістів, готових ставити незручні питання щодо України, не було допущено на конференцію. Хіба що представники "5 каналу", але й то їхні питання особливо "зубастими" не назвеш".
Квінтесенцією заходу, на думку експерта, став журналіст із Азербайджану, який попросив заселфитися з Зеленським.
"Схоже, вся конференція була задумана як великий селфі-майданчик, – вважає Павло Себастьянович. – Начебто дві з лишком години задавалися питання та давалися відповіді, але неможливо згадати – про що це все було? Але над усім цим сприятливим заходом нависає головне питання – а, що буде з Україною? Що зараз відбувається з Україною?".
Читайте також на порталі "Коментарі" – із гарантією збільшення військового бюджету, але без розмитнення авто через Дію: підсумки голосування Верховної Ради.