Рубрики
МЕНЮ
Вечканова Елена
Стримуючи натиск російської армії на Донбасі, Україна "тримає щит" для цивілізованої Європи. Таку думку висловив в останньому інтерв'ю німецьким журналістам президент Володимир Зеленський. При цьому глава держави підкреслив, що дуже вдячний за всю надану Німеччиною допомогу, хоча йому і здається, що вона могла бути більшою.
Зеленський вважає, що Німеччина могла більше допомогти Україні у війні з РФ. Фото з відкритих джерел
Оцінюючи сказане президентом спеціально для порталу "Коментарі", політолог Дмитро Воронков вважає, що Зеленський назвав усе своїми іменами, при цьому куди делікатніше, ніж є насправді.
Таким чином, на думку Воронкова, це була гра спочатку на два табори, така собі спроба сидіти на двох стільцях. З одного боку, задовольняючи позиції США, а з іншого, не переходячи "червоні лінії" щодо РФ.
При цьому політолог вважає, що Німеччина могла б допомогти у російсько-українському конфлікті реальним санкційним тиском на Кремль. При цьому персональні санкції (як це робить ЄС) Воронков до уваги не бере — вони, за його словами, носять скоріше показовий характер; краще було б використовувати секторальні.
Також Дмитро Воронков каже, що при своєму політичному впливі офіційний Берлін міг би "надихнути" на аналогічні дії членів-союзників ЄС, включно з тією ж Францією.
Єдиним, що змушувало Німеччину вводити хоч якісь санкції, Дмитро Воронков називає жорстку позицію США, які задають зовнішню політику і для Європейського Союзу. За словами експерта, виходить, що без твердої позиції США особливої західної підтримки Україна може не отримати.
Ще одним із моментів, в яких офіційний Берлін міг би "підсобити" українській стороні в протистоянні Росії, політолог називає надання військової допомоги.
Нагадаємо, раніше "Коментарі" повідомляли, до яких агресивних "сюрпризів" з боку Росії готові українські політики та військові. Що розповів Зеленський, читайте в нашому матеріалі.
Також на порталі ви можете дізнатися, яку альтернативу переговорів "нормандської четвірки" запропонував президент. До слова, наші експерти вже проаналізували цю ідею — є свої плюси й мінуси.
Новини