Рубрики
МЕНЮ
Наталья Некрасова
Північноатлантичний Альянс ще рік тому запросив Росію взяти участь у засіданні Ради НАТО, але досі не отримав позитивної відповіді на запрошення з боку Кремля. Про це розповів генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг.
Єнс Столтенберг. Фото: Getty Images
Переговори у форматі "Рада НАТО — Росія" не проводилися з липня 2019 року, хоча в Альянсу з РФ багато спільних тем для обговорення, зазначив Столтенберг.
Також він повідомив, що відносини між НАТО і РФ наразі перебувають нижче рівня часів закінчення "Холодної війни". Водночас в Альянсі наполягають на діалозі з Кремлем "для подолання напруженості".
Актуальними темами для перемовин з Росією генеральний секретар НАТО вважає військові маневри й військову активність країн-членів Альянсу та РФ. Перемовини з Кремлем дозволять запобігти можливій ескалації у військовій сфері та уникнути "непередбачуваних ситуацій", переконаний Столтенберг.
Раніше генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг виділив загальні риси в політиці Росії та Білорусі. Він заявив, що обидві країни пригнічують демократичні протести й опозицію, а також використовують кібератаки для досягнення своїх цілей.
Нагадаємо, Україна все частіше заявляє про своє бажання стати повноцінним членом Європейського Союзу та Північноатлантичного Альянсу, але конкретних зрушень у цьому напрямі поки немає. На думку президента України Володимира Зеленського, проблема не тільки в повільних реформах, а й у позиції самих союзних об'єднань.
На тлі триваючої російської агресії в Україні та на її кордонах офіційний Київ не розуміє, чому саміт глав держав та урядів НАТО, який запланований на 14 червня, відбудеться без участі України. "Коментарі" дізналися у експертів, про що свідчить таке рішення представників Альянсу і що повинна зрозуміти для себе Україна.
Новини