Рубрики
МЕНЮ
Таисия Ерохина
Центральна виборча комісія (ЦВК) відмовила Василю Вірастюку, який переміг на довиборах по 87-му округу в Івано-Франківській області, в реєстрації народним депутатом України. Що це означає? Як можуть події розвиватися далі? "Коментарі" розбиралися в ситуації разом з експертами.
Василь Вірастюк. Колаж: Д. Романюк / Comments.ua
Експерт із конституційного права Богдан Бондаренко наголошує, що ЦВК просто виконала рішення Верховного суду (ВС), який пізно увечері 1 травня "обнулив" перемогу кандидата від партії "Слуга народу" Василя Вірастюка на скандальних довиборах у Раду на 87-му окрузі в Івано-Франківській області. Тоді ВС визнав протиправною дію ЦВК щодо встановлення результатів виборів у 87-му окрузі та скасував протокол від 22 квітня, яким Вірастюк був визнаний переможцем на довиборах у Раду. Аргументував Верховний суд це тим, що при встановленні результатів голосування в окрузі №87 ЦВК не забезпечила перевірку усіх допущених порушень, на які посилалися учасники виборчого процесу. Таким чином, суд частково задовольнив скаргу суперника Вірастюка — Олександра Шевченка, який був не згодний із протоколом ЦВК і вимагав його скасування.
"Тепер ключове питання — як будуть далі розвиватися події. Чи будуть призначені повторні вибори на цьому окрузі, — зазначає Богдан Бондаренко. — Або буде спроба призначити повторні вибори на проблемних ділянках. Наразі можна сказати одне — Вірастюк не зареєстрований як депутат, тому що ЦВК скасувала той протокол, яким його, власне, і визнали переможцем".
На думку політолога, директора аналітичного центру "Політика" Миколи Давидюка, відсутність реєстрації Вірастюка по 87-му округу свідчить про те, що всередині самих еліт точиться жорстка боротьба.
"Не виключаю, що президент міг обіцяти відразу кільком кандидатам перемогу на цьому окрузі. Судова тяганина, яку ми спостерігаємо, можливо, доводить, що оточення президента або не дотримується даного ним слова, або сам Зеленський змінив свою точку зору", — зазначає Микола Давидюк.
Також він зауважує, що винесення судами рішень, які йдуть урозріз із "генеральною лінією партії", може бути ознакою того, що через відсутність реального реформування ця гілка влади підіграє тій чи іншій стороні.
"Щодо ЦВК, то є великі питання стосовно якісного складу цієї комісії. Вона, знову ж таки, за гроші може підігравати замовнику, який здатний її зацікавити фінансово", — вважає Микола Давидюк.
Як повідомлялося раніше, в Україні може з'явитися нова партія. Про її створення заявив колишній нардеп і ексрегіонал Борис Колесніков.
Новини