comment

Рубрики

comment

МЕНЮ

Головна Новини Політика внутрішня політика Яка політсила може "посунути" партію Порошенка в рейтингу — думка експерта
commentss НОВИНИ Всі новини

Яка політсила може "посунути" партію Порошенка в рейтингу — думка експерта

"Європейська солідарність" здатна за літо-2021 втратити близько 1,5-2% симпатій серед українського виборця, стверджує спеціаліст

11 червня 2021, 19:05

Яка політсила може "посунути" партію Порошенка в рейтингу — думка експерта

"Батьківщина" може посунути "ЄС" в рейтингу партій України. Колаж: "Коментарі" / Д.Романюк

Політичні уподобання українців можуть разюче змінитися за літо. Так, висловлюючи думку для порталу "Коментарі", керівник Центру аналізу та стратегій (ЦАС) Ігор Чаленко припустив, що вже до осені на друге місце в політичних симпатіях наших співвітчизників може вийти "Батьківщина" Юлії Тимошенко, посунувши з цього місця "Європейську солідарність" Петра Порошенка.

Фахівець прогнозує, що літній сезон 2021 року стане нетипово активним для українського політичного життя. І хоч не переважить події дворічної давності, пов'язані з проведенням дострокових парламентських виборів, однак низка факторів стимулюватиме українські партії до роботи. Це — можливість "струснути" свої партійні осередки на місцях після пом'якшення карантинних обмежень.

"Активізуються плідні з точки зору приросту електорату теми, наприклад, відкриття ринку землі в липні та підвищення тарифів на електроенергію. Звичайно, буде подальша гра на підвищення з геополітичних і гуманітарних питань, — зазначає Ігор Чаленко. — Навіть проведення чемпіонату з футболу Євро-2020 вже пішло в хід в партійній роботі (ситуація з формою національної збірної)".

Виходячи з акумулювання результатів останніх соціологічних досліджень, зберігається домінування "великої четвірки", підкреслює експерт. Мова про партію влади "Слуга народу" (СН), за якою слідують "Європейська Солідарність" (ЄС) Порошенка, "Опозиційна платформа — За життя" (ОПЗЖ) Бойко-Медведчука, а також "Батьківщина" Тимошенко.

"СН йде повністю в фарватері політики Зеленського і Офісу президента. Зростання рейтингу глави держави витягує за собою і "слуг" завдяки таким темам, як деолігархізація, "Велике будівництво", децентралізація, 30-річчя Незалежності. Однак різниця в популярності серед виборців президента і партії в районі 7-10% (на користь Зеленського) свідчить про абсорбування СН негативу, який генерується всередині партії і парламентської фракції низкою скандальних ситуацій", — каже Ігор Чаленко.

Також подібні тенденції показують існування стійкої ніші для нової політичної сили з виборцем, який здебільшого підтримує Зеленського, проте повністю розчарувався в СН зразка 2019 року.

"Цим може скористатися той же спікер ВР Дмитро Разумков, особливо для виборців Південного Сходу, — припускає експерт. — Я не думаю, що до Дня Незалежності "слуги" продемонструють подальший впевнене зростання, проте їх позиції сьогодні набагато стабільніші, ніж у аналогічний період, наприклад, минулого року".

Що стосується трьох інших сил, то, на думку керівника ЦАС, сьогодні ідеальні умови для зростання у партії "Батьківщина". Цьому сприяє як земельне питання з перетягуванням на себе теми референдуму, так і активне позиціонування в питаннях соціалки і боротьби з бідністю. Ігор Чаленко не виключає, що після літнього сезону партія Тимошенко може вийти на друге місце за рейтингами, додавши 3-5%.

А ось "Європейська солідарність" сьогодні опинилася під основним ударом влади, які зберігають диспозицію другого туру президентських виборів-2019.

"Злив "плівок Медведчука", який в основному б'є по Порошенку, змусив політсилу п'ятого президента зайняти оборонну позицію. Водночас ядро ЄС вкрай стабільне, — акцентує експерт. — Сьогоднішні 15%, без сумніву, можуть втратити в районі 1,5-2% до липня, проте їх відвоюють до Дня Незалежності. Для ЄС проблема в тому, що наблизитися до 20% за кілька місяців вони вже не зможуть. І на перший план виходить питання, хто ж буде першою опозиційною силою".

Ігор Чаленко вважає, що найбільш вразливою сьогодні залишається ОПЗЖ, спадний тренд електоральної підтримки якої посилюється.

"І тут вже впливає не тільки санкційна політика проти Медведчука-Козака і супутніх телеканалів. Дивно, але почала страждати і половина т.зв. "газовиків", що чітко демонструє падіння президентського рейтингу Бойка. Навіть питання протидії відкриття ринку землі жодним чином не впливає позитивно на порятунок рейтингу. Очевидно, політсилі необхідно провести ревізію внутрішньокомандної комунікації і відпрацювати літній сезон для вирішення проблемних завдань всередині партійної структури", — упевнений експерт.

Без цього, на його думку, відтік електорату продовжиться до молодих політичних сил. А їх на цьому фланзі сьогодні більш ніж достатньо: починаючи від "Партії Шарія" і Мураєвської "Наші", закінчуючи нещодавно презентованою силою Колеснікова "Україна — наш дім" і навіть "Перемоги Пальчевського".

"Що стосується партії "Голос", то вона знаходиться в періоді напіврозпаду. На жаль, після всіх скандалів теоретична можливість збільшити сьогоднішні середні 3% полетіла прямо до "чорної діри". До осені рейтинг цієї сили може бути не більше 1%, що ставить хрест на цьому партійному проєкті з точки зору подальшого результативної участі у виборах", — прогнозує Ігор Чаленко.

Зате, зазначає він, створюється вікно для створення нової ліберальної проєвропейської партії, яка могла б розраховувати як на електорат "Голосу", так і частково на виборця "Євросолідарності".

Що стосується рейтингу інших політичних сил, яким соціологи дають близько 5%, а це "Українська стратегія" Гройсмана, "Сила і Честь" Смешка і "Радикальна партія" Ляшка, то їх подальше просування буде, на думку керівника ЦАС, прямо пов'язане з появою на телеекранах.

"З огляду на, що літній сезон — мертвий з точки зору переглядів, цим політичним силам потрібно переорієнтуватися на роботу "в полі". Аналогічна порада цілком підійшла б новачкам минулих місцевих виборів "ПроПозиція" і "За майбутнє", які частково втратили рейтинг у міжвиборчий період", — резюмує Ігор Чаленко.

Нагадаємо, раніше "Коментарі" повідомляли, як експерти оцінюють шанси політсили "Голос" зберегти свою цілісність.

Також на порталі ви можете прочитати про те, скільки грошей доведеться витратити, щоб придбати бренд партії в Україні та затриматися в політиці. Дізнатися ціни вдасться в нашому матеріалі.


Читайте Коментарі в Google News

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб першими дізнатися про найважливіші події!


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Джерело: https://comments.ua/ua
comments

Обговорення

Новини

Підписуйтесь на повідомлення, щоб бути в курсі останніх новин!