Рубрики
МЕНЮ
Вечканова Елена
Протягом наступних двох років головні українські міністерства можуть змінити місце дислокації. З пропозицією їх "переїзду" до різних регіонів виступив глава держави Володимир Зеленський, про що напередодні повідомив міністр Кабміну Олег Немчінов. "Коментарі" поцікавилися у експертів, на яку оцінку заслуговує подібна ідея і чому.
Міністерства хочуть перенести до різних регіонів. Колаж: "Коментарі" / Дмитро Романюк
Політолог Володимир Цибулько називає цю пропозицію абсолютно безнадійною та ірраціональною.
"Питання не в сотнях тонн документів, вони все вже в "цифрі". Питання у формальностях, — пояснює він. — Уявіть собі засідання Кабміну дистанційно. До того ж кожне міністерство має свій законодавчий, дзеркально-профільний комітет у Верховній Раді. І щотижневі засідання комітетів за участю чиновників у разі переїзду міністерств стануть просто неможливі".
Тоді вже, зазначає Володимир Цибулько, у нові місця дислокації міністерств треба буде переносити і комітети. Не кажучи вже про спецзв'язок, силовиків тощо.
"Це безглузде прожектерство, — підкреслює політолог. — Можемо згадати "перенесення" Адміністрації президента з будівлі на Банковій. В результаті канцелярію просто переназвали в Офіс президента. Грошей на соціалку та оборону не вистачає, так звідки вони візьмуться на бюрократію?"
Директор аналітичного центру "Політика" Микола Давидюк зазначає, що ця ідея вже обговорювалася в Україні. І тою чи іншою мірою щось подібне втілювалося в різних країнах.
"Михайло Саакашвілі, будучи президентом Грузії, переніс парламент із Тбілісі в Кутаїсі. Правда, ідея не прижилася. А ось в Німеччині ідея суперкласно працює, але там усе ж федеративний устрій. Чи запрацює це в Україні — питання. Але буде цікаво, якщо одне міністерство розташується, наприклад, у Харкові, інше — у Львові. Хтось в Одесі, а хтось і зовсім в райцентрі. Наприклад, Міністерство цифрової трансформації може бути де завгодно", — розмірковує Микола Давидюк.
На його думку, щоб ідея прижилася, потрібно все якісно розробити, перейняти кращий досвід.
"Подібне перенесення міністерств в регіони може допомогти "зшити" країну, — вважає політолог. — Але потрібно ефективно, а не ефектно підійти до питання і грамотно все реалізувати".
Нагадаємо, раніше "Коментарі" підсумовували рік міністра охорони здоров'я Максима Степанова на посаді. Детальніше про п'ять яскравих досягнень і провалів можна дізнатися в нашому матеріалі.
Також на порталі є інформація про те, як пройшло засідання Верховної Ради 30 березня і які питання обговорювалися.
Новини