Рубрики
МЕНЮ
Николай Лисицын
Вводячи санкції проти п'ятого президента Петра Порошенка, чинний глава держави Володимир Зеленський відкриває екс-головному ЗСУ Валерію Залужному дорогу до перемоги на виборах в один тур. Таку думку висловив колишній генпрокурор України та екс-глава МВС країни Юрій Луценко, повідомляє портал "Коментарі".
Зеленський "покарає" Порошенка, але в результаті приведе до влади Залужного, вважає Юрій Луценко. Фото: із відкритих джерел
Луценко стверджує, що санкції Зеленського щодо Порошенка з юридичного погляду — "це явно антиконституційне рішення".
"Президент України — не король Генріх ІІ, який забирав у васалів замки, землі, свободу, життя. В результаті такого свавілля англійці ще в 12 столітті встановили, що це може робити тільки суд. І в нас в Конституції записано саме так: провину і покарання встановлює не президент на закритому засіданні курор.
На його думку, хоча Зеленський "не хоче морочитися демократією", а хоче "на свій розсуд карати і милувати, за першої скарги до Європи " це середньовіччя лусне".
Колишній глава МВС вважає, що з політтехнологічного погляду агресія влади щодо лідера опозиції теж не має сенсу.
"Всі останні соціології дають Порошенку 10-12%, Зеленському 18-20%, Залужному 35-38%. Політичне переслідування Порошенка (аж) до запланованого арешту лише призведе до перемоги Залужного у першому турі", — прогнозує Луценко.
Він додає, що з погляду державних інтересів розпочати "вдома" війну з лідером опозиції у найважчий момент формування умов припинення війни – абсурд. Замість єдності у відстоюванні українських інтересів перед Трампом Зеленський створює "втомленому" Заходу причину припинити боротися за Україну, вважає Луценко — мовляв, " навіщо Америці та ЄС захищати та озброювати таку авторитарну країну?"
Єдина версія дій Зеленського, яка здається Луценку логічною – "вибори білоруською".
"Коли опозиція позбавлена фінансів, медіа та свободи. Коли голосують у системі "Дія", яка зависла навіть при голосуванні за кандидата на Євробачення. Коли точка зору ЄС чи США не важлива. Янукович нервово ламає олівці", — пише він.
Екс-генпрокурор стверджує, що отримує в останні дні безліч дзвінків із запитанням: "Що з цим робити?"
"Відповідаю: робити те, що робили до цього: вбивати окупантів, допомагати фронту, не боятися і не здаватися. І не мовчати! Готуватися до перемін .
Як писали "Коментарі", політолог Юрій Саакян з деяким скепсисом ставиться до популярної ідеї, що екс-главком ЗСУ Валерій Залужний нібито "цікавіше" для Вашингтона, ніж президент Володимир Зеленський (Зеленський може не програти, та й Залужний може виявитися не таким "зручним", а й "зручним"). Політолог вважає очевидним, що саме провокування виборчого процесу в Україні є елементом тиску та ослаблення нинішньої влади у переговорних позиціях щодо Штатів. У тому числі тому, що кампанія перетвориться на репутаційну війну "всіх проти всіх" із головним питанням — "хто винен у 24 лютого 2022 року".
"Тому я б сказав, що тут не мета — провести вибори і привести когось зговірливішого. Тому що не факт, що вдасться. А мета — за допомогою цього процесу послабити діючу владу, де-факто погрожуючи можливістю таких виборів як елемента тиску з боку адміністрації Трампа", — говорить Саакян.
Як писали "Коментарі", Залужний вважається головним конкурентом Зеленського на майбутніх виборах, якщо піде у політику. За опитуваннями, він розгромно перемагає чинного президента у другому турі. Проте все не так просто: Залужному доведеться боротися не з Зеленським , а насамперед з ідеальним чином себе в очах виборця. І його вихід "на реальність" може розчарувати багатьох, попри високий поточний рейтинг.
Новини