Рубрики
МЕНЮ
Николай Лисицын
Понад чверть українців вважають, що санкції щодо п'ятого президента України Петра Порошенка – це справді спроба правоохоронних органів покарати винних. Більше половини українців схиляється до версій, невтішних для чинної влади: що це боротьба з опозицією чи спроба відвернути від провалів на фронті. Майже п'ята частина українців не визначилась із версією, повідомляє 13 лютого портал "Коментарі" із посиланням на соцопитування Київського міжнародного інституту соціології ( КМІС).
Лише меншість українців вірить, що санкції проти Порошена – це "про справедливість". Фото: із відкритих джерел
Відповідно до опитування (проводилося 2-6 лютого, 1000 опитаних), проведеного серед респондентів, думки розділилися таким чином:
Читайте також на порталі "Коментарі" - Рада національної безпеки та оборони України 12 лютого ухвалила рішення про запровадження санкцій щодо народного депутата, лідера "Європейської солідарності" та п'ятого президента України Петра Порошенка. Можливо, йдеться про звинувачення у "державній зраді". Про це повідомляє Forbes.
Порошенко підтвердив, що знає про санкції — його попереджали про нові звинувачення та радили не повертатися в україну з відрядження. На думку нардепа, "при владі дах зірвало". Порошенко переконаний, що Зеленський напередодні третьої річниці російського вторгнення, коли звучить дедалі більше думок про те, що підготовку до війни влада провалила, хоче перекласти на когось відповідальність за всі свої помилки .
Офіційно причини санкцій не були озвучені, але одне із джерел видання припускає, що підставою для цього можуть бути звинувачення у державній зраді. Президент України Володимир Зеленський у своєму вечірньому зверненні підтвердив, що РНБО ухвалила важливі рішення. Проте деталі було оприлюднено вже 13 лютого. Санкції (крім порошенка, під них потрапили Віктор Медведчук, Костянтин Жеваго, Геннадій Боголюбов та – у свій день народження – Ігор Коломойський) передбачають 17 видів обмежень.
Серед них: позбавлення державних нагород та нагород. Блокування активів — повна втрата права користуватися та розпоряджатися майном. Обмеження та повне припинення торгових операцій. Заборона транзиту, перевезень та польотів територією України. Запобігання виведенню капіталу за кордон. Зупинення виконання економічних та фінансових зобов'язань. Заборона участі у приватизації та оренді державного майна. Обмеження доступу до радіочастотного спектру України. Заборона на придбання земельних ділянок. Заборона укладання фінансових угод, виплати дивідендів та проведення операцій із цінними паперами.
Новини