Рубрики
МЕНЮ
Елизавета Черных
За закон про олігархів, який прийняла Верховна Рада підтримала 23 вересня, доведеться голосувати повторно. Про це в своєму Telegram-каналі пише глава фракції "Голос" Ярослав Железняк.
Закон про боротьбу з олігархами. Колаж "Коментарі" Д.Романюк
За його словами, були одночасно враховані три правки (396,398,406), які суперечать одна одній. А тому статтю 5 (про те, як олігарх визнається олігархом) горезвісного закону №5599 потрібно буде нібито переголосовувати.
Експерт з конституційного права Богдан Бондаренко розповів порталу "Коментарі", чи дійсно є така необхідність — і як взагалі відбувається процедура введення закону в силу.
За словами експерта, після того, як ВР підтримала той чи інший законопроект, відбуваються техніко-юридичні правки. Суть в тому, що Апарат ВР дивиться на поправки, які були проголосовані, і готує остаточний текст законопроекту.
Після цього документ повинен підписати глава профільного Комітету. Потім той слідує на підпис голові Верховної Ради.
Після підпису спікера документ передають на підпис президенту. З огляду на, що сам Зеленський активно лобіював законопроект №5599, немає сумнівів, що він його підпише, впевнений експерт.
На думку експерта, взаємовиключні правки — додаткова обставина, щоб грати на перегляді закону про деолігархізацію в Конституційному суді України.
"Втім, аргументів для розгляду відповідного запиту (а він точно буде від депутатів, які не підтримали законопроект) у КСУ і так більш ніж достатньо. І по суті законопроекту, і за процесом голосування за нього. І якщо КСУ вирішить, що є неконституційні моменти — закон можуть скасувати. Але я звернув би увагу на політичний момент цього питання. Ось уявіть — в КСУ потрапляє законопроект щодо олігархів. Він знаходить там реально неконституційні моменти. І скасовує його. Але що буде тоді в медійному просторі? "КСУ став на бік олігархів!". "Судді не дають реформувати країну!". "Все проти Зеленського!". І так далі. Тому не варто очікувати що КСУ найближчим часом 2-3 роки, прийме таке рішення. Хоч в Україні все можливо", — резюмує Богдан Бондаренко.
Новини