Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
Цей тиждень може стати вирішальним для мобілізаційного законопроекту, який після розгляду Комітетом національної безпеки, оборони та розвідки Верховної Ради всіх 4269 правок має шанси опинитися у залі засідань. При цьому продовжують звучати пропозиції щодо змін даного документа. А доки політики та чиновники тягнуть гуму, ситуація на фронті ускладнюється. Командувач Сухопутних військ Олександр Павлюк запевняє, що російська пропаганда добре спрацювала на розкол українського суспільства, змусивши багатьох повірити в те, що оборона країни – це не обов'язок, а порушення прав громадян. Портал "Коментарі" продовжує обговорювати з експертами те, що відбувається в Україні навколо мобілізації загалом та профільного законодавства – зокрема.
Мобілізація в Україні. Фото: з відкритих джерел
Керівник Центру громадської аналітики "Вежа" Валерій Клочок вважає, що доля мобілізаційного законопроекту залишається туманною. І інформація про те, що його можуть винести на розгляд 10-11 квітня, виглядає сумнівно.
Він нагадує, що президент минулого тижня підписав три законопроекти, які стали законами – і має пряме відношення до мобілізації: про зниження мобілізаційного віку з 27 до 25 років; про відміну статусу "обмежено придатний" для призову на військову службу; про створення єдиного реєстру військовозобов'язаних. Вже є пояснення від Територіальних центрів комплектування (ТЦК), від Кабміну щодо цих документів.
Швидше за все, продовжує він, незабаром ми просто побачимо окремі законопроекти щодо демобілізації, посилення адміністративної відповідальності за неявку до ТЦК, ще якісь.
Експерт не виключає, що така позиція могла бути узгоджена із Заходом, який бачить складну внутрішньоукраїнську дискусію навколо мобілізації, випадків незаконного затримання чоловіків мобілізаційного віку працівниками ТЦК тощо.
Фахівець із комунікацій, військовий Олександр Солонько наголошує, що хоч мобілізація у нас офіційно не припинялася, цей процес потребує врегулювання законодавчих прогалин.
За його словами, мобілізація зараз – не просто питання кількості залучених до армії людей. Це питання виживання країни.
Коментуючи ситуацію навколо мобілізаційного законопроекту, над яким уже півроку працює парламент, він зазначив, що цей процес із законодавчого перетворився на політичний.
Війна – це час непопулярних рішень, нагадує Олександр Солонько. І цей закон не може бути популярним. Навіть якщо буде прийнятий у вихолощеному вигляді.
Адвокат, кандидат юридичних наук, громадський діяч Сергій Войченко розмірковує так:
Але це, наголошує експерт, не впливає на процес прийняття законопроекту, який, ймовірно, незабаром винесуть на розгляд до зали засідань.
Читайте на порталі "Коментарі" — Рада готується розглянути законопроект про мобілізацію: які очікування.
Новини