Головна Новини Політика зовнішня політика З моря погоди: що принесе Україні женевський саміт Байдена-Путіна
commentss НОВИНИ Всі новини

З моря погоди: що принесе Україні женевський саміт Байдена-Путіна

Попри підтримку України в питаннях територіальної цілісності, США відмовляться від будь-яких подальших санкцій по "Північному потоку-2", прогнозує експерт

2 червня 2021, 18:25
Поділіться публікацією:

Трохи більше ніж через два тижні весь світ, затамувавши подих, чекатиме повідомлень про результати особистої зустрічі американського президента Джозефа Байдена і глави РФ Володимира Путіна. Безсумнівно, найбільш зацікавленою у результаті цього діалогу зараз є Україна, котра вже сім років стримує російську агресію на східних кордонах.

З моря погоди: що принесе Україні женевський саміт Байдена-Путіна

Особливих "зрад" від саміту Байден-Путін експерти не прогнозують. Колаж: "Коментарі" / Д. Романюк

"Коментарі" вирішили поцікавитися у експертів проміжними оцінками майбутнього президентського саміту. Фахівці розповіли, чого варто очікувати і до яких наслідків можна готуватися Україні.

Так, на думку політолога-міжнародника, члена-кореспондента Академії політичних наук України Максима Ялі, ніяких особливих зрушень для України після зустрічі президентом США і РФ чекати не варто.

"По-перше, стане остаточно ясно, що санкцій проти "Північного потоку-2" більше не буде і вже восени він буде добудований. По-друге, будуть ритуальні заяви з боку Байдена про невизнання анексії Криму та підтримки територіальної цілісності України з боку США. По-третє, стане остаточно зрозуміло, що ПДЧ в НАТО нам найближчим часом не світить", — робить конкретні прогнози експерт.

При цьому Максим Ялі вважає, що загалом по темі України Байден і Путін не зможуть дійти консенсусу. Але заяв до України з вимогою виконувати політичну частину "Мінських угод" політолог не чекає.

"Однак восени знову актуалізується тема імплементації "Формули Штайнмайєра" і проведення виборів в ОРДЛО за Кремлівським сценарієм в українському інформаційному просторі, — вважає експерт. — До того ж Путін намагатиметься заручитися підтримкою Байдена в питанні подачі дніпровської води у Крим. Але ніяких офіційних "зрад" за підсумками саміту очікувати не варто".

Максим Ялі передбачає, що про будь-які можливі домовленості, якщо такі будуть досягнуті між Вашингтоном і Москвою, ми зможемо дізнатися не раніше осені.

Цікаво, що досить схоже бачить результат майбутньої зустрічі Байдена і Путіна політолог Українського Інституту Політики Олена Броницька. Різниться лише погляд на "Мінськ".

"На мою переконливу думку, Україна може розраховувати із женевського саміту між Байденом і Путіним тільки на дипломатичну пораду в підписанні "Мінських домовленостей", — зазначила експерт.

Також Броницька нагадала, що цей документ був свого часу підтриманий президентом Володимиром Зеленським. Офіційно положення домовленостей закріплені паризьким комюніке 9 грудня 2019 року.

Раніше "Коментарі" повідомляли, як, на думку політичного експерта Костянтина Єлісєєва, українській владі варто вести себе напередодні зустрічі американського та російського президентів.

Також на порталі ви можете дізнатися, чи планується будь-який контакт офіційного Вашингтона із Офісом президента України напередодні поїздки Байдена до Женеви. Деталі — в нашому матеріалі.



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Джерело: https://comments.ua/ua

Новини