Рубрики
МЕНЮ
Вечканова Елена
Трохи більше ніж через два тижні весь світ, затамувавши подих, чекатиме повідомлень про результати особистої зустрічі американського президента Джозефа Байдена і глави РФ Володимира Путіна. Безсумнівно, найбільш зацікавленою у результаті цього діалогу зараз є Україна, котра вже сім років стримує російську агресію на східних кордонах.
Особливих "зрад" від саміту Байден-Путін експерти не прогнозують. Колаж: "Коментарі" / Д. Романюк
"Коментарі" вирішили поцікавитися у експертів проміжними оцінками майбутнього президентського саміту. Фахівці розповіли, чого варто очікувати і до яких наслідків можна готуватися Україні.
Так, на думку політолога-міжнародника, члена-кореспондента Академії політичних наук України Максима Ялі, ніяких особливих зрушень для України після зустрічі президентом США і РФ чекати не варто.
При цьому Максим Ялі вважає, що загалом по темі України Байден і Путін не зможуть дійти консенсусу. Але заяв до України з вимогою виконувати політичну частину "Мінських угод" політолог не чекає.
Максим Ялі передбачає, що про будь-які можливі домовленості, якщо такі будуть досягнуті між Вашингтоном і Москвою, ми зможемо дізнатися не раніше осені.
Цікаво, що досить схоже бачить результат майбутньої зустрічі Байдена і Путіна політолог Українського Інституту Політики Олена Броницька. Різниться лише погляд на "Мінськ".
Також Броницька нагадала, що цей документ був свого часу підтриманий президентом Володимиром Зеленським. Офіційно положення домовленостей закріплені паризьким комюніке 9 грудня 2019 року.
Раніше "Коментарі" повідомляли, як, на думку політичного експерта Костянтина Єлісєєва, українській владі варто вести себе напередодні зустрічі американського та російського президентів.
Також на порталі ви можете дізнатися, чи планується будь-який контакт офіційного Вашингтона із Офісом президента України напередодні поїздки Байдена до Женеви. Деталі — в нашому матеріалі.
Новини