Рубрики
МЕНЮ
Ольга Чародий
Верховна Рада України 322-ма голосами визнала вибори в Державну думу Російської Федерації незаконними. Відповідно — нелегітимним і її нове скликання. Які можуть бути наслідки у цього рішення? Чи все правильно зробили нардепи? Чи був інший вихід? На ці питання постаралася відповісти експерти виданню "Коментарі-Україна".
Рада (фото з відкритих джерел)
Політтехнолог, експерт Українського центру суспільного розвитку Юрій Подорожній зазначає, що Верховна Рада прийняла рішення не визнавати вибори в Держдуму РФ легітимними, мотивуючи це анексією Криму і паспортизацією російськими загарбниками населення Луганської та Донецької областей.
На думку Юрія Подорожнєго, це рішення ВР має характер зовнішньополітичний. І уряд, який буде піднімати питання паспортизації українських громадян на окупованій території, отримає досить вагому підставу на захист своєї позиції.
"У цьому контексті парламент прийняв єдино вірне рішення, до того ж конституційною більшістю, — підкреслює експерт. — Це також відображає і суспільні настрої в даному питанні ".
Юрій Подорожній звертає увагу, що російська пропагандистська машина намагається представити отримання російських паспортів на окупованих територіях своєю перемогою.
"Однак, рапортуючи про значну кількість отриманих, часто вимушено, паспортів РФ, окупанти мовчать, що новоспечені "громадяни" не поспішали на підвезення до виборчих дільниць (що, до речі, є великим порушенням виборчого законодавства навіть країни-агресора). Так що пропагандистська куля, який роздмухують в Росії, виявилася на практиці пшиком. Як і нібито одностайна підтримка РФ жителями на окупованій території ", — резюмує експерт.
Політолог, професор кафедри міжнародних відносин НАУ Максим Ялі вважає, що ніяких особливих наслідків цей крок не матиме. Хіба що для тих, кого встановлять як співучасників процесу організації цих виборів на окупованих територіях.
Експерт нагадує, що США і ЄС вже також заявили про невизнання виборів в Держдуму РФ на окупованих територіях. І тут, на його думку, також немає сюрпризів.
"З досвіду попередніх виборів можна прогнозувати відсутність будь-яких серйозних наслідків для двосторонніх україно-російських відносин, які і так фактично заморожені. На процес консультацій в ТКГ або нормандського форматі це також не відіб'ється ", — зазначає Максим Ялі.
Раніше портал "Коментарі" проаналізував ефективність від рішень РНБО щодо санкцій за вибори в Держдуму на Донбасі і Криму.
Новини