Рубрики
МЕНЮ
Ольга Чародий
Президент Володимир Зеленський продовжує масовані кадрові перестановки. Після зміни міністра МВС, головкому ВСУ, керівника Служби зовнішньої розвідки (СЗР), ряду персон в СБУ і Міноборони, дійшла черга до керівництва Збройних сил України та командування операції Об'єднаних сил. З чим пов'язана така активна зміна кадрів?
Олександр Павлюк (фото з відкритих джерел)
Директор Агентства моделювання ситуацій Віталій Бала вважає кадрову політику чинної влади, мабуть, гіршої за весь час незалежності.
Перша — якась кулуарна боротьба в оточенні президента, щоб ставити своїх людей на певні напрямки.
Друга — елемент страху з боку самого Зеленського. Президента, можливо, налякали, що ті чи інші високопоставлені силовики не є лояльними до чинної влади.
Третє пояснення — можливі протестні акції восени (зростання тарифів, контраверсійні закони). І щоб мати лояльних керівників силових структур — від армії до СБУ — проводяться кадрові перестановки.
Політичний консультант, глава Центру політичних студій "Доктрина" Ярослав Божко звертає увагу, що кадрові перестановки в силовому блоці проходять не точково, а фактично тотально.
На думку Ярослава Божко, Банкова хоче отримати монопольний мандат на використання силовиків, тому конкретні кадри тут вже вторинні. Первинна ж власне стратегія по концентрації влади. І ВСУ — лише частиною цього великого процесу, резюмує експерт.
"Коментарі" писали, що президент України Володимир Зеленський вивів з Ради національної безпеки і оборони колишнього головнокомандувача Збройних сил України Руслана Хомчака.
Новини