Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
Росія не зможе перешкодити Україні вступити в НАТО, проте вважає за можливе мінімізувати наслідки таких кроків. Про це заявив прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков в ефірі федерального телеканалу "Росія", пише УНН. У свою чергу, спікер української делегації в Тристоронній контактній групі (ТКГ) Олексій Арестович завив, що президент РФ Володимир Путін зі своєю політикою дограється до того, що українські ракети будуть спрямовані на Москву. І підкреслив, що між Україною і Росією можливий адекватний двосторонній діалог щодо членства України в НАТО тільки після того, як Москва виведе свої збройні формування з Криму і Донбасу і виплатить репарації Києву за період окупації. В інтерв'ю виданню "Коментарі" експерти проаналізували такі заяви, проаналізувавши до чого вони можуть призвести.
НАТО. Фото з відкритих джерел
Політичний консультант, власник компанії стратегічного консалтингу Berta Communications, магістр міжнародних відносин (King's College London 2004) Тарас Березовець згоден з тим, що РФ не має можливостей перешкоджати вступу України в НАТО. Але всіляко намагається це зробити.
При цьому, підкреслює він, поки на порядку денному НАТО вступ туди України і Грузії не стоїть.
Загрози, які звучать на адресу РФ з боку людей, які навіть не займають офіційної посади (Арестович є лише позаштатним радником глави Офісу президента, виконуючи також функції спікера української сторони в ТКГ), Тарас Березовець вважає вкрай безвідповідальними.
Всі заяви, які звучать останнім часом навколо євроатлантичних перспектив нашої країни і відношення до цього РФ, є продовженням полеміки, яку почав президент РФ Володимир Путін в своїх заявах, виступах і статтях щодо "червоних ліній" на території Східної Європи. Такої думки дотримується експерт Українського інституту політики Руслан Бізя.
За словами експерта, під час цієї заочної дискусії якось сама собою пішла з порядку денного тема врегулювання конфлікту на Донбасі.
Військовий оглядач, головний редактор "Апострофа" Денис Попович зазначає: "Пану Арестовичу перш, ніж робити гучні заяви, слід було б задуматися про свою репутацію як спікера. Про те, що він займає певну посаду, від якої залежить переговорний процес".
За словами експерта, Україна не має в своєму розпорядженні ракет, які могли б дістати до Москви. І до появи таких ракет у нас пристойна дистанція. Хоча, підкреслює Денис Попович, відповідні розробки у нас ведуться.
Читайте також на порталі "Коментарі" — Україна розпочала реалізацію ПДЧ в НАТО. Експерти розповіли, як скоро приєднаємося до Альянсу.
Новини