Головна Новини Політика зовнішня політика Навіщо Нуланд летить до Москви: експерти розповіли, до чого тепер варто готуватися Україні
commentss НОВИНИ Всі новини

Навіщо Нуланд летить до Москви: експерти розповіли, до чого тепер варто готуватися Україні

Зрушень у врегулюванні конфлікту на сході України після цього візиту чекати не варто

9 жовтня 2021, 12:55 comments1764
Поділіться публікацією:

Заступник держсекретаря США Вікторія Нуланд 11 жовтня відвідає Москву для зустрічі з вищими посадовими особами та іншими співрозмовниками для обговорення низки двосторонніх, регіональних і глобальних питань. Навряд чи обійдуть стороною російсько-український конфлікт. На що можна розраховувати за підсумками цих переговорів? Чи є можливість прориву по "донбаському кейсу"? Розібратися в цих питаннях в ексклюзивному інтерв'ю виданню "Коментарі" допомогли експерти.

Навіщо Нуланд летить до Москви: експерти розповіли, до чого тепер варто готуватися Україні

Вікторія Нуланд. Фото з відкритих джерел

Прориву у врегулюванні конфлікту на Донбасі найближчим часом чекати не варто

Політолог, професор кафедри міжнародних відносин НАУ Максим Ялі звертає увагу, що російські видання вже назвали чиновників, з якими, імовірно, буде зустрічатися Нуланд. Серед них: заступник міністра закордонних справ РФ Сергій Рябков (курує в МЗС РФ відносини з США) і Андрій Руденко (курує весь пострадянський простір, включаючи Україну), заступник голови адміністрації президента РФ Дмитро Козак (курує від Кремля переговори по Донбасу).

"З огляду на це, тема конфлікту на Донбасі буде на порядку переговорів, — упевнений Максим Ялі. — Побічно це підтверджує і те, що на цьому тижні до Києва приїжджав автор сумнозвісної "Формули Штайнмайера". Але прориву в урегулюванні конфлікту на Донбасі найближчим часом чекати не варто".

За словами політолога, на фоні офшорного скандалу навколо президента Зеленського, який "випадково" збігся за часом з візитом президента Німеччини в Україну, йти на радикальні кроки по кремлівському сценарію на Банковій зараз не зважаться.

"Осінь — традиційний час масових протестів в Україні. Банкова стурбована зараз скандалами усередині країни. І давати такий шикарний привід своїм опонентам там не стануть, — вважає Максим Ялі. — Не варто очікувати та приєднання США до Нормандського формату. Ніяких політичних дивідендів президенту Байдену це не обіцяє. Так що все обмежиться "човниковою дипломатією" пані Нуланд, як це було і при президенті Обамі".

Змінити позицію РФ можна лише посиленням позиції світової спільноти стосовно Росії

Ексзаступник міністра з питань тимчасово окупованих територій, голова Луганської обласної військово-цивільної адміністрації (2015-2016 роки) Георгій Тука зізнався, що поки ніяких позитивних перспектив у цих рухах не бачить.

"Навіть якихось далекосяжних, можливих контурів у вирішенні цього конфлікту на сьогоднішньому етапі я не спостерігаю. У Росії досить жорстка позиція, яку вона не змінює з перших днів агресії. Ця вимога прямих переговорів Києва з Донецьком/Луганському, федералізація України й так далі. Цю конструкцію Козак, який зараз веде "український кейс" з боку Кремля, пропонував свого часу стосовно Молдови/Придністров'я. Тепер намагається втюхати щодо України/Л/ДНР", — пояснює Георгій Тука.

За його словами, змінити позицію РФ можна лише посиленням позиції світової спільноти стосовно Росії. Включаючи посилення санкцій. Але поки, підкреслює Георгій Тука, не видно готовності світової спільноти йти на такі кроки щодо РФ. Швидше — навпаки, якщо згадати ту ж ситуацію з "Північним потоком-2".

Читайте також на порталі "Коментарі" — США вже дали зрозуміти Україні, Європі та Росії, що готові включитися до переговорного процесу по Донбасу.



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Джерело: https://comments.ua/

Новини