Рубрики
МЕНЮ
Вечканова Елена
Кращим проявом судової реформи в Україні може бути лише співпраця парламенту та Вищої ради правосуддя. Така думка пролунала від заступника очільника Офісу президента Андрія Смирнова під час розмови із журналістами видання "Цензор.Нет".
У Зеленського хочуть провести нову судову реформу. Колаж: Українська правда
На думку посадовця, саме ці два компетентні органи — справжні "фронтмени" судової реформи.
Смирнов переконаний, що задача Верховної Ради — прийняття якісних законів для регуляції роботи суддів. Представникам ще Вищої ради правосуддя слід ретельно переглянути свою політику щодо застосування дисциплінарних проваджень стосовно суддів, які порушують правила поведінки та іншим чином псують авторитет цієї гілки влади.
За президентства Петра Порошенка в Україні вже намагалися розпочати судову реформу. Є подібні амбітні плани і у Володимира Зеленського, чим займається очолюваний Денисом Шмигалем уряд. Андрій Смирнов пояснює, що в найближчому майбутньому суспільство побачить нову стратегію реформування судів, яка займатиме 3-4 роки.
"Коментарі" вирішили перевірити, настільки реальним може бути успіх судової реформи від Зе-команди, тож звернулися за аналізом до експерта.
На переконання кандидата політичних наук, політексперта Дмитра Гаврилюка, шанси на реальну реформу навіть за президентства Зеленського — не дуже великі.
Дмитро Гаврилюк вважає, що широкому загалу обов’язково презентують низку законодавчих ініціатив і нормативних рішень, що покликані реформувати судову владу. Та ці документи навряд отримають схвалення від громадських активістів, антикорупціонерів, експертного загалу та низки опозиційних партій.
Нагадаємо, раніше "Коментарі" повідомляли, що Володимир Зеленський анонсував створення "Суду у смартфоні". Детальніше про ініціативу можна дізнатися у нашому матеріалі.
Також на порталі знайдеться публікація про конкретні кроки стосовно нової судової реформи.
Новини