Прокуратура таки порушила кримінальну справу проти п'ятого президента України Петра Порошенка за підозрою в державній зраді. Відповідний документ опублікував в своєму Telegram-каналі нардеп від ОТЗЖ Ренат Кузьмін. Причому датований документ ще ЛИПНЕМ (!) 2021. Прізвище Порошенка знаходиться поруч з прізвищами Віктора Медведчука і Тараса Козака, яких також підозрюють в зраді.
Петро Порошенко - фото з відкритих джерел
Про що говорить ця інформація? Як можуть події розвиватися далі? На ці питання виданню "Коментарі" відповіли експерти.
Швидше, це політична кампанія проти Порошенка, яка тільки набирає обертів
Політолог Дмитро Воронков нагадує, що сам Кузьмін, який оприлюднив цю інформацію, славиться подібними сміливими, але марними ініціативами.
"Він порушував кримінальні справи і проти Кучми, Луценка, Тимошенко. Але як ми знаємо, всі вони на волі, що може вказувати в один час як на корупційну складову судів, так і на політичну складову позовів з боку вищезазначеного нардепа-юриста (тобто, позови, які не мають належної доказової бази). До речі, Кузмін ще в 2017 році закликав главу СБУ Василя Грицака порушити кримінальну справу про державну зраду щодо Порошенка", — нагадує політолог.
Він також акцентує, що Порошенка в державній зраді звинувачують не вперше.
"Один раз — через Керченський конфлікт, коли росіяни захопили там українські кораблі з екіпажем. Другий — в генпрокуратурі завели на нього кримінальну справу про зловживання владою і державну зраду через плівки Деркача (запис розмови тоді ще колишнього президента Порошенка з екс-віце-президентом США Джо Байденом, який на той момент ще не став новим главою Білого дому). Але подібні звинувачення швидше були висмоктані з пальця, раз суд не зміг знайти вагомих доказів або не вважав за обставини аргументи для подібних звинувачень. Зараз же Кузьмін спровокував відкриття справи під приводом сплати Липецькою фабрикою Порошенка в 2016 році 8 млн доларів США податків в казну Російської Федерації. І саме за цією статтею він звинуватив Порошенка в державній зраді і фінансуванні тероризму. Але якщо розібратися, то це теж висмоктано з пальця", — говорить Дмитро Воронков.
Політолог пояснює: ще в 2015 році Басманний районний суд міста Москви прийняв постанову про стягнення з ВАТ "Липецька кондитерська фабрика" РОШЕН "180 млн рублів податкової заборгованості. Головне слідче управління Слідчого комітету РФ на підставі цієї постанови наклало арешт на майно Липецької фабрики вартістю в 2 млрд рублів. Тобто, компанія виплатила зазначену суму за рішенням суду і погасила податки.
"Коли "Газпром" виконує постанову Стокгольмського арбітражного суду з виплати Україні, ніхто ж Міллера або Путіна не звинувачує в державній зраді. Тому, по суті, я не бачу тут нічого протиприродного. Це позиція правової держави, що стосується України, борги потрібно повертати, — підкреслює Дмитро Воронков. — А в січні 2017 року на офіційному сайті компанії було оголошено про закриття підрозділу "Рошен" в Липецькій області. І я дуже сумніваюся, що Кузьміну про це невідомо".
З усього вищесказаного експерт робить два висновки.
Перший — Кузьмін таким чином робить самопіар.
Другий — бачимо плоди довгої і старанної роботи ОПЗЖ, так як Кузьмін її представляє, із дискредитації Порошенка і його партії одного з основних політичних конкурентів на виборах (якщо не брати до уваги "Слугу народу" і "Батьківщину).
"Адже Порошенко і" Європейська солідарність ", за всіма соцопитуваннями, на другій позиції. Так що, скоріше, це політична кампанія проти Порошенка, яка тільки набирає обертів, — зазначає Дмитро Воронков. — Що стосується самої справи, думаю у неї немає перспектив у вигляді якихось наслідків для Порошенка. Але переконаний, що мета Кузьміна і ОПЗЖ абсолютно в іншому — максимальне ослаблення найближчих сильніших політичних лідерів".
Таким чином реалізується політтехнологія прив'язки Порошенка до Медведчука
Політичний експерт, директор Communication group Володимир Манько передбачає, що висуненням підозри Порошенко у справі про держзраду через зрив поставок південноафриканського вугілля в Україні в 2014 влада перемикає увагу з офшорних скандалів (кейс Pandora Papers).
"Замість ґрунтовної відповіді на питання, чому не закрили офшори досі, вони завдають удару у відповідь. А ще таким чином реалізується політтехнологія прив'язки Порошенка до Медведчука", — зазначає Володимир Манько.
Він підкреслює, що насправді вугілля з українських шахт ОРДЛО поставлявся в Україну через Росію легально аж до 2017. До моменту, коли, внаслідок блокади всі шахти "віджала" т.зв. "влада" псевдореспублік.
"Антрацитове вугілля забезпечувало роботу ТЕС / ТЕЦ, які тоді ще не перейшли на вугілля інших груп, — пояснює Володимир Манько. — А податки від такого виду діяльності платилися в бюджет України. До речі, зараз ми теж купуємо антрацит в Росії. Чи не з ОРДЛО він "родом"? Також чинна влада нещодавно купувала електрику з РФ спеціально для підприємств олігарха Коломойського".
Зазначимо, що раніше ветеран зовнішньої розвідки, генерал-лейтенант Василь Богдан привів виданню "Коментарі" три версії, чому українська влада знову взялася за Віктора Медведчука.
Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.