Криклій, Степанов, Петрашко: хто з них залишився в команді Зеленського

Президент України Володимир Зеленський розповів про проблеми в уряді, справжні причини звільнення трьох міністрів, та хто з них залишився в його команді

Головні причини звільнення міністрів інфраструктури Владислава Криклія та економіки Ігоря Петрашко — вони не впорались з поставленими завданнями. Причина звільнення міністра охорони здоров’я — дестабілізація роботи уряду. Про це під час прес-конференції розповів президент України Володимир Зеленський.

Ексміністра охорони здоров’я Максима Степанова могли звільнити раніше, проте президент не втручався в ситуацію в уряді через те, що побоювався дестабілізації ситуації в медицині під час пандемії COVID-19.

"Прем’єр-міністр більше не зміг працювати з міністром охорони здоров’я Степановим. Я не втручався в цю ситуацію достатньо довгий час. Чому? Тому що я боявся дестабілізації — в "ковідний" час змінювати міністра охорони здоров’я. Достатньо довго я був проти", — сказав Зеленський.

За його словами, у прем’єр-міністра Дениса Шмигаля погіршувалися відносини з Максимом Степановим. Окрім того, була складна ситуація в департаментах МОЗ, в уряді та у відносинах між іншими посадовцями.

"Я в цій ситуації був повністю на стороні прем’єр-міністра України. Чому зараз [звільнили Степанова]? Тому що більше неможливо було працювати в такому режимі. Це дестабілізувало повністю атмосферу в міністерстві, в відносинах між міністром і в цілому з урядом. Була складна ситуація між працюючими департаментами в міністерстві, та складна ситуація між міністром та головним санітарним лікарем", — розповів президент.

Тепер за усю систему охорони здоров’я відповідає головний санітарний лікар країни Віктор Ляшко, якого призначили очільником МОЗ. Степанов, за словами президента, "хотів слави", а отримав — голосування за його відставку.

Зеленський також прокоментував відставку міністра інфраструктури Владислава Криклія:

"Криклій залишається в нашій діючій команді. До пана Криклія, в принципі, багато питань немає. Нам треба дуже швидко будувати Україну. Це стосується не тільки доріг. Це стосується катастрофи на "Укрзалізниці". Це стосується морських портів. Це стосується державного авіаперевізника. Багато речей, про які я вам говорю, не з’явились. Це дійсно складно. Питання не тільки до міністра, а й до його команди — вони повинні були це зробити".

Людина, яка показала серйозний результат в інфраструктурних проєктах, — Олександр Кубраков, зазначив президент. Тому його призначено на посаду очільника Міністерства інфраструктури.

"Криклій залишається у команді. У нас була зустріч, і скоро ви побачите його на новій посаді. Щодо міністра економіки — пан Петрашко також залишиться на тій чи іншій посаді в команді, але буде відповідати суто за дуже важливу реформу в Україні. Він буде залишатися в Офісі президента, відповідати та координувати земельну реформу", — розповів Зеленський.

Водночас, президент України заявив, що таких політиків, як лідерку партії "Батьківщина" Юлію Тимошенко, екс-прем’єр-міністрів Володимира Гройсмана та Арсенія Яценюка в його команді не побачать. Він зазначив, що його команда — це вже не "нові обличчя" в політиці та мають досвід.

"У нас дуже непоганий уряд. Я вважаю, що в часи війни, економічної кризи, COVID-19 вони дуже непогано працюють. Моя філософія та політика прем’єр-міністра — нічого страшного: якщо той чи інший міністр не може повністю виконувати, 100%, свої обов’язки, чи те, що він обіцяв, ми пропонуємо Раді звільнити того чи іншого міністра та замінити на іншого", — заявив Зеленський.

Нагадаємо, голова Державної податкової служби України Олексій Любченко очолив Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства та став першим віце-прем’єр-міністром.

Раніше причини звільнення трьох міністрів пояснили нардепи від "Слуги народу".