Рубрики
МЕНЮ
Наталья Некрасова
Народні депутати
підтримали дві поправки за президентського законопроєкту щодо позбавлення волі за брехню та неподання декларацій, що спричинило суперечливе
тлумачення законодавства у контексті боротьби з корупцією. Про це парламентському
кореспонденту "Коментарів" Марії Гергелюк розповів народний депутат
від фракції "Слуга народу" Денис Монастирський.
Гроші. Ілюстративне фото
Суперечки щодо покарання за брехню у деклараціях розпочалися торік, коли Конституційний суд України визнав низку статей закону неконституційними, нагадав Монастирський. Мова йшла про статті з неподання декларації та брехню у деклараціях, уточнив нардеп.
Після цього Верховна Рада напрацювала варіант змін до закону, який влаштовував усі фракції та групи у парламенті, щоб відновити кримінальну відповідальність. Нардепи проголосували за президентський законопроєкт, але колізію внесли дві ухвалених правки, зазначив політик.
Якщо закон набув би чинності, за такі дії нардепів та чиновників би не карали, додав нардеп. Він також пояснив, чому депутати голосували за ці правки, попри те, що профільний комітет парламенту був проти цих змін.
На ці правки вже зреагував президент України Володимир Зеленський. Він заявив, що ветуватиме цей закон. З гострою критикою також виступили НАБУ, НАЗК та опозиційні політики.
Народний депутат від партії "Європейська солідарність" Олексій Гончаренко розповів кореспонденту "Коментарів", що запропонував окремий законопроєкт щодо розвитку декларування доходів в Україні, проте у фракції "Слуга народу" не хочуть його розглядати.
На його думку, податки українцям можна було б декларувати через додаток "Дія". Проте щодо добровільного декларування доходів чиновників та політиків він має іншу позицію.
Народний депутат від фракції "Слуга народу" Денис Монастирський повідомив "Коментарям", що доопрацьований законопроєкт про брехню у деклараціях можуть розглянути знов на наступному пленарному тижні. Проте більш реалістичний сценарій щодо голосування — через один пленарний тиждень, наприкінці червня, вважає нардеп. Він також прогнозує, що зміни до законопроєкту знов спровокують багато зауважень та дискусій у залі Верховної Ради.
Нагадаємо, Верховна Рада ухвалила скандальні зміни до закону про публічні закупівлі. Нардепи також ухвалили президентський законопроєкт №4651, яким повернули покарання у вигляді позбавлення волі за брехню у деклараціях, проте в НАЗК та НАБУ вважають, що це буде неможливо.
Новини