Головна Новини Політика рада В українському Парламенті заговорили про оновлення законодавства: Про що мова
commentss НОВИНИ Всі новини

В українському Парламенті заговорили про оновлення законодавства: Про що мова

Спікер Верховної Ради Руслан Стефанчук каже, що після нашої перемоги постане питання суттєвого оновлення українського законодавства

11 січня 2023, 22:21
Поділіться публікацією:

Голова українського Парламенту Руслан Стефанчук провів перше у новому році засідання Науково-консультативної ради при Голові Верховної Ради України, пишуть "Коментарі".

В українському Парламенті заговорили про оновлення законодавства: Про що мова

Зміни Конституції України

Головно зупинилися на обговоренні шляхів оновлення українського законодавства відповідно до нових реалій, зокрема боротьби України із російською агресією, її наслідками та післявоєнного відновлення країни.

"Після нашої Перемоги постане питання суттєвого оновлення українського законодавства. Вже зараз ми маємо визначити, які прогалини існують, як нам позбутися суперечностей та дублювання правових норм, і які зміни потрібні в першу чергу", — підкреслив Руслан Стефанчук і запропонував провести своєрідну "діагностику" чинного законодавства.

Адже, на думку спікера, перегляду та удосконалення потребує ціла низка законодавчих актів, поряд з тим є й такі, що вимагають нагальних змін: єдина правова практика, Конституція України, закони воєнного часу, міжнародне право, євроінтеграційний напрям, в тому числі й законопроєкт про правотворчу діяльність.

"Це мегаважлива реформа, фундаментальний документ, який визначає юридичну силу та ієрархічну підпорядкованість нормативно-правових актів у системі законодавства України. І суперечностей, як-от, на який із чинних документів посилатися, більше не буде. Тому що будуть визначені поняття кожного з актів та їх юридична сила", — пояснив деталі документа Голова Парламенту України.

Що ж до Конституції України, то на думку спікера Парламенту, Основний закон не дозволяє регулювати увесь спектр питань. З огляду на те, що під час війни не можна змінювати Конституцію, він пропонує проаналізувати її чинні положення і запропонувати шляхи їх удосконалення.

Особливої уваги потребує і законодавство щодо воєнного стану, яке вилилося за час війни у окремий та важливий напрям. "Нам треба вирішити низку питань, зокрема відшкодування моральної та матеріальної шкоди, завданої воєнними злочинами та питання виплати компенсації", — наголосив Руслан Стефанчук та додав, що у цьому контексті важливу роль відіграє також і міжнародне право.

За словами парламентаря, попереду — адаптація національного законодавства до європейського. І це — ґрунтовна і надважлива робота для нашого активного поступу на шляху до ЄС.

Як писали "Коментарі", голова Верховної Ради Руслан Стефанчук вніс ясність щодо своєї позиції щодо можливості внесення змін до Конституції. Спікер Верховної Ради наголосив, що він особисто був і залишається палким прихильником членства України в НАТО, тож жодної "зради" немає і бути не може.



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини