Рубрики
МЕНЮ
Николай Лисицын
Народний депутат від "Європейської солідарності" Олексій Гончаренко 15 січня проголосував за продовження мобілізації в Україні, але попереджає, що це було востаннє. Як передає портал "Коментарі", нардеп ув'язав свою позицію із просуванням закону про демобілізацію та заявами низки колег про те, що чекати на неї не варто. Якщо зрушень із демобілізацією за три місяці не буде, Гончаренко погрожує не віддавати свій голос.
Гончаренко вимагає підготувати закон про демобілізацію, інакше відмовляється голосувати за продовження мобілізації. Фото: Telegram / Олексій Гончаренко
"Нардеп Вениславський заявив, що не може бути демобілізації під час війни і поки не буде звільнено наші території. Що це маніпуляція? Чому не може бути терміну служби? Чому служба має бути нескінченною?", — написав він.
Нардеп заявив, що влада повністю дискредитувала загальну мобілізацію, перетворивши її на бусифікацію - "головне слово минулого року". На його думку, потрібно розформувати ТЦК і сформувати нормальні рекрутингові центри.
"Ви наплювали на мотивацію людей. Ви відмовляєтеся встановити термін служби. Досить знущатися з людей. Тому хочу сказати: я останній раз голосую за продовження мобілізації без демобілізації. Досить уже", — сказав Гончаренко.
Як писали "Коментарі", 15 січня Рада продовжила в Україні військовий стан та мобілізацію на 90 днів (до 9 травня, раніше вони діяли до 7 лютого). За відповідне рішення 15 січня проголосувала Верховна Рада (за відповідно 315 і 310 нардепів).
"Коментарі" зазначали, що до Міноборони України мали підготувати та внести до Верховної Ради законопроект про демобілізацію до 18 грудня 2024 року. Гончаренко повідомляв, що у грудні міністерство звернулося з проханням до Ради відстрочити підготовку законопроекту до 18 березня 2025 року.
Перший заступник міністра оборони Іван Гаврилюк 10 січня під час години запитань до уряду у ВР доповів, що закон про демобілізацію до Міноборони України вже підготували. Однак тепер потрібно продумати механізм ротацій у силах оборони, щоб безболісно замінити тих військових, які покинуть лави ЗСУ. На це відомству потрібно ще три місяці.
Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав, що народний депутат України та член оборонного комітету Верховної Ради Федір Вениславський заявив, що у найближчій перспективі законопроект про демобілізацію навряд чи з'явиться. У той же час ключовою альтернативою для зменшення навантаження на військових залишається ротація. Веніславський підкреслив, що станом на даний момент немає підстав очікувати на появу закону, який передбачає масове звільнення військовослужбовців зі служби. Частина народних депутатів та співробітники ТЦК згодні з ним.
Новини