Рубрики
МЕНЮ
Вечканова Елена
Політичне життя України продовжує вирувати. Так, надвечір 15 квітня нардепи зберуться у Верховній Раді на позачергове засідання. Вже відомі і питання, які планує розглянути парламент. Експерти поділилися з виданням "Коментарі" думкою про подібні засідання і про актуальність питань, котрі на них розглядаються.
ВРУ збереться на позачергове засідання 15 квітня. Колаж: "Коментарі" / Д.Романюк
Директор Агентства моделювання ситуацій Віталій Бала нагадує, що пленарні засідання зараз присвячені розгляду поправок, внесених до проекту закону №2194, пов'язаного із відкриттям ринку землі. Всього було подано близько 3 тисяч, планується розглянути ще близько тисячі.
Бала наголошує, що кількість хворих ковідом і померлих від ускладнень — величезна. Бізнес продовжує страждати через карантинних обмежень. Нікуди не поділася і російська загроза. Але акценти на позачергових засіданнях чомусь ставляться не на цьому.
Глава Інституту публічної політики та консалтингу (ІНПОЛІТ), політичний консультант Сергій Биков також зазначає, що через поправочний спам ВР гальмує свою роботу. Щоб цього уникнути, вважає експерт, слід впровадити у регламент парламенту рекомендації групи Пета Кокса ще від 2014 року.
На думку експерта, до євроблях (законопроект про тимчасове спрощення митного оформлення транспортних засобів, ввезених на митну територію України) сьогодні справа не дійде, а от прийняти можуть законопроекти по Конституційному суду України (№4533 про конституційну процедуру, яким, зокрема, запропоновано, щоб КСУ ухвалював рішення двома третинами від свого складу) і деклараціям (№4651, який передбачає, зокрема, позбавлення волі за брехню в деклараціях).
Також Биков передбачає, що, якщо депутати встигнуть, то, ймовірно, в КЗпП з'являться зміни стосовно декретної відпустки для батьків.
Нагадаємо, раніше "Коментарі" розповідали, як експерти оцінюють підсумки попереднього позапланового засідання ВР.
Також на порталі ви можете дізнатися про кількість міжфракційних об'єднань у Верховній Раді, а також напрямки, у яких вони працюють. Детальніше — в нашій інфографіці.
Новини