Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
Спікер Верховної Ради України Руслан Стефанчук заявив, що після нашої перемоги постане питання про суттєве оновлення українського законодавства. Які основні моменти слід оновити найближчим часом, не чекаючи перемоги? Портал "Коментарі" із цим питанням звернувся до експертів.
Верховная Рада Укрїни. Фото: сайт Верховної Ради
Народний депутат України IX скликання від партії "Голос", перший заступник голови Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Ярослав Железняк наголошує на тому, що законодавство у нас і так постійно оновлюється, змінюється. З тієї простої причини, що життя не стоїть на місці – і ті чи інші закони просто старіють.
І, звісно, продовжує він, колосальний обсяг законодавства змінюється, приймається "з нуля" у рамках євроінтеграції.
Крім того, зазначає він, у нас багато законодавчих колізій. Коли — різна термінологія на те саме, коли часом — взаємовиключні моменти.
Співзасновник Українського інституту майбутнього та Центру економічного відновлення Анатолій Амелін поділився такою думкою:
Також нам потрібно думати вже сьогодні про відновлення економіки, упевнений експерт. Ми віримо в нашу перемогу – і після завершення війни ми не матимемо часу на розробку якихось стратегій, варіантів "плану Маршалла" тощо, пояснює Анатолій Амелін. Базу, наголошує він, треба готувати вже сьогодні.
Український же бізнес, продовжує Анатолій Амелін – це завдання виключно наших уряду та депутатів. Тому, впевнений він, важливо створити умови, за яких інвесторам (як зовнішнім, так і внутрішнім) буде безпечно, вигідно в Україні.
За його словами, щоб до нас реально прийшли інвестиції, необхідно зробити низку кроків на законодавчому рівні.
1. Податкова реформа. Український інститут майбутнього, розповідає Анатолій Амелін, протягом минулого року, а також уже у цьому презентував низку досліджень із цього приводу. По суті, нова концепція податкового кодексу 10-10-10. Офіс президента, нагадує він, також розвиває подібну модель із незначними відмінностями. Податкова реформа – антикорупційна, ліберальна – є життєво важливою, акцентує експерт. Щоб капітал не виходив з України, щоб платити податки було вигідно.
2. У нас має з'явитися ринок капіталу. А він, пояснює Анатолій Амелін, неможливий без інституційних інвесторів. Базовими тут є пенсійні фонди, зазначає експерт. Відповідно, необхідне проведення якісної пенсійної реформи. Запуск повноцінної накопичувальної системи, яка акумулюватиме ресурси та перерозподілятиме їх через інструменти фондового ринку.
3. Правовий захист. За 30 років ми так і не спромоглися завершити судову реформу, констатує експерт. І нам потрібне законодавство, яке дозволить вже цього року інкорпорувати британське право, як це зробили Казахстан, Емірати. Щоб інвестор, який заходить в Україну, розумів, що жоден корупційний "мент" не отримає у кума-судді дозволу на "маски-шоу", обшуки. Захист від такого свавілля може забезпечити британська правова система у рамках спеціальної зони, зазначає Анатолій Амелін.
Президент асоціації "Український клуб аграрного бізнесу" (УКАБ) Алекс Ліссітса не має сумнівів, що парламенту необхідно переглянути величезну кількість законодавства.
За його словами, серед того, що на сьогоднішній день важливо для бізнесу в цілому, включаючи аграрний:
— необхідність перегляду трудового законодавства;
— ухвалювати пакет євроінтеграційних законів;
— переглянути закони щодо "зеленої енергетики", привівши їх у відповідність до нинішніх реалій;
— зробити потужний перегляд законодавства у сфері освіти та науки, включаючи професійно-технічну, розібратися з діяльністю різноманітних академій з незрозумілими функціями та повноваженнями.
Читайте також на порталі "Коментарі" — війна в Україні: названі ключові складові цьогорічної поразки Росії – чи є вже перспективи.
Новини