Цього тижня президент України Володимир Зеленський нібито планує здійснити турне Західною Європою. Згідно з інформацією Bloomberg, у його планах – відвідати Францію, Німеччину (зокрема взяти участь у Мюнхенській безпековій конференції), не виключено, що і Великобританію. Які очікування від цих ймовірних візитів, особливо на фоні тривожних новин із США? Видання "Коментарі" із цим питанням звернулося до експертів.
Володимир Зеленський. Фото: сайт Офісу президента
Поїздка Зеленського особливо важлива у світлі того, що Макрон переніс свій візит до України
Директор Інституту світової політики, політичний експерт, автор книги "Гібридна війна" Євген Магда нагадує, що реалізація зовнішньої політики є однією з прерогатив у роботі президента. Тому, пояснює він, не дивно, що Зеленський планує європейське турне з метою поспілкуватися з нашими послідовними партнерами.
"Думаю, така поїздка особливо важлива у світлі того, що президент Франції Еммануель Макрон із міркувань безпеки
переніс свій візит до України",
– зазначає експерт.
За його словами, ситуація на фронті, весь розвиток подій російсько-української війни, підштовхують до того, щоб проактивно говорити про постачання зброї, фінансову допомогу Україні. Десь подякувати, десь натякнути на необхідність збільшення підтримки.
"Та сама
Мюнхенська безпекова конференція є місцем обговорення важливих проблем. І присутність там українського президента дозволить не відсунути на другий план проблему російсько-української війни. Я сподіваюся, що Зеленський знайде можливість поспілкуватися там не лише з європейськими лідерами, а й із американськими сенаторами, які також прибудуть до столиці Баварії. І наголосити, що американська підтримка для нас надзвичайно важлива, що ми залишаємося стратегічними партнерами США, що успіх України – один із стратегічних інтересів самих Штатів", – констатує Євген Магда. Європейському політикуму час змінювати стратегію
Кандидат наук із держуправління Юрій Гаврилечко зізнався, що особливих очікувань у нього щодо європейського вояжу президента та Мюнхенської безпекової конференції – немає.
"За два роки повномасштабної війни в Україні європейці, за винятком наших найближчих сусідів, так і не усвідомили, що світ уже живе
у стані Третьої світової.
А її гаряча фаза, якщо й надалі продовжувати ігнорувати реальність та сподіватися на те, що "санкції допоможуть зупинити Путіна", скоро прийде до Європи", – попереджає Юрій Гаврилечко. На його думку, саме це усвідомлення може стати ключовим моментом у зміні стратегії поведінки європейського політикуму.
"А допомогти цьому процесу усвідомлення може візит президента України, – вважає експерт. – Тим більше, що він пройде на фоні інформаційної хвилі від чергових заяв Трампа про можливий вихід США з НАТО через катастрофічно низькі витрати Європи
на оборону та безпеку,
перекладання тягаря фінансування Альянсу на США". Читайте також на порталі "Коментарі" – про що говорять позитивні сигнали зі США для України: що важливо у риториці Трампа.
Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.