comment

Рубрики

comment

МЕНЮ

Головна Новини Політика президент Нове звернення Зеленського: якою буде реакція РФ і чи погодиться Путін зустрітися на Донбасі
commentss НОВИНИ Всі новини

Нове звернення Зеленського: якою буде реакція РФ і чи погодиться Путін зустрітися на Донбасі

Відеозвернення президента України точно не випадково вийшло напередодні наміченого на 21 квітня звернення глави Кремля Володимира Путіна до Федеральних зборів

21 квітня 2021, 11:07

Президент України Володимир Зеленський випустив ввечері 20 квітня відеозвернення, в якому запропонував президенту РФ Володимиру Путіну зустрітися "у будь-якій точці українського Донбасу, де йде війна". Він також зажадав відвести російські війська від кордонів нашої країни і закликав світових лідерів проявити справжню рішучість, а не традиційну стурбованість. Експерти проаналізували для порталу "Коментарі" дане звернення і те, як нього може відреагувати РФ.

Нове звернення Зеленського: якою буде реакція РФ і чи погодиться Путін зустрітися на Донбасі

Звернення Володимира Зеленського. Колаж: "Комментарі" / Д. Романюк

"Українська дипломатія зіграла на випередження. Ми ставимо Путіна в незручне становище"

Професор політології Києво-Могилянської академії, науковий директор Фонду "Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва" Олексій Гарань вважає, що звернення Зеленського — досить сильне.

"У ньому правильно розставлені акценти, включаючи посили до західних партнерів. Чітко викладається українська позиція, — зазначає Олексій Гарань. — Я думаю, що з технологічної точки зору все спеціально зроблено напередодні виступу Путіна з посланням до Федеральних зборів. Українська дипломатія зіграла на випередження. Ми ставимо Путіна в незручне становище".

Але є, на думку експерта, і певні небезпеки, що випливають зі звернення. Перша — пропозиція зустрітися з Путіним в будь-якій точці українського Донбасу. "Тимчасово окуповані Донецьк і Луганськ — це ж теж український Донбас, — підкреслює Олексій Гарань. — А раптом Путін погодиться? І призначить зустріч саме там. І будуть "численні мітинги трудящих" з привітанням Путіна і проти Зеленського. Не думаю, що Путін на це піде, але — а раптом?"

Другим небезпечним моментом експерт називає двосторонні переговори з Кремлем, незалежно від імен президентів, це завжди крок до можливої пастки. Москва обдурить, буде тиснути, впевнений Олексій Гарань. Тому краще вести переговори в присутності наших західних партнерів.

"Я також не зрозумів у цьому зверненні натяки Зеленського на якихось політиків, які нібито закликають до війни на Донбасі і діють за принципом "чим гірше, тим краще". Я таких політиків не знаю в Україні. Але я здогадуюся, в чий город цей камінь. Напевно, в сторону попередника Зеленського на посаді президента. Це було абсолютно недоречно", — вважає Олексій Гарань.

"Відеозвернення Зеленського було в основному розраховане на внутрішню аудиторію"

Кандидат політичних наук, політолог Олексій Якубін вважає, що відеозвернення Зеленського точно не випадково вийшло напередодні наміченого на 21 квітня звернення президента РФ Володимира Путіна до Федеральних зборів.

"Те, що говорив Зеленський, ті посили, з якими виступав — це, фактично, спроба включитися в інформаційний фон, який створює майбутнє путінське послання. Такий собі заочний діалог з російською владою, яка останнім часом демонстративно ігнорує спроби офіційного Києва вести діалог. У цьому сенсі показовими є переговори глав нормандського формату в форматі "троє без одного". Франція, Німеччина і Росія. Або Франція, Німеччина і Україна. Але без варіанту, де є і РФ, і Україна. У Кремлі тим самим показують, що не готові говорити з Зеленським, тому що вважають, ніби Україна не виконала взяті на себе раніше зобов'язання щодо кейса Донбасу", — зазначає Олексій Якубін.

На його думку, в РФ відповідати на ці посили будуть загальними фразами, без вказівки на адресата. Із серії "в (на) Україні говорять". Щоб не вступати в дискусію. Також експерт наголошує, що, попри явну прив'язку до послання Путіна, відеозвернення Зеленського було в основному розраховане на внутрішню аудиторію. І навряд чи принесло заспокоєння суспільства.

"Звучали мілітарні фрази, моменти, що, в разі чого, ми готові до мобілізації, до війни. Більш того, Зеленський підписав закон, який передбачає призов на військову службу резервістів в особливий період без оголошення мобілізації, — акцентує політолог. — З моєї точки зору це виступ Зеленського — точно не той, який хотів би побачити його виборець у 2019-му. Люди, голосуючи за Зеленського, розраховували на швидкий мир, а отримали мілітарну риторику".

Раніше "Коментарі" писали, що в Держдумі допустили визнання "ЛДНР" і введення російських військ на Донбас.


Читайте Коментарі в Google News

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб першими дізнатися про найважливіші події!


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Джерело: https://comments.ua/
comments

Обговорення

comments.ua
comments.ua
comments.ua
comments.ua

Новини

Підписуйтесь на повідомлення, щоб бути в курсі останніх новин!