Коли в Україні почне діяти заборона пластикових пакетів

Президент Володимир Зеленський підписав відповідний закон, ухвалений нещодавно парламентом

В Україні заборонили безоплатне розповсюдження пластикових пакетів у торгівлі та закладах громадського харчування. Закон про їх обмеження під час форуму "Україна 30. Екологія" підписав президент України Володимир Зеленський, передає кореспондент "Коментарів".

Багато країн у світі переробляють майже 100% відходів, натомість Україна — лише 6%, зазначив президент. Він підписав закон про обмеження розповсюдження пластикових пакетів. Закон набуде чинності на наступний день після його опублікування та почне діяти через півроку. Заборона обігу пластикових пакетів має стимулювати розвиток виробництва біорозкладних пакетів.

Глава держави також розповів про законодавчі ініціативи щодо управління відходами.

"Розроблено сучасний законопроєкт про управління відходами, який запровадить запобігання їх утворенню, повторне використання, переробку відходів на вторинну сировину та грамотну утилізацію", — анонсував Зеленський.

Щороку кожен українець використовує пів тисячі пластикових пакетів, у Євросоюзі ці показники у п’ять разів менші. Наразі 33 країни світу повністю заборонили обіг пластикових пакетів, ще 53 — частково.

Президент України Володимир Зеленський також підписав указ щодо проєкту "Зелена країна". За його планами — за 10 років збільшити площу лісів на один мільйон гектарів, а у найближчі три роки — висадити в Україні один мільярд дерев.

"Три закони, про які я говорив, — не тільки про користування пластиком, а модернізація промисловості, управління відходами та закон про викиди. Насамперед ми говоримо про модернізацію великої та будь-якої промисловості. Ми це зробимо… Не вірте, що це можливо за рік зробити. Ні. Буде реальний перехід на модернізовану промисловість вздовж 10-12 років", — розповів президент під час розмови з журналістами.

Раніше повідомлялось, що Верховна Рада ухвалила законопроєкт № 2051-1 про обмеження обігу пластикових пакетів на території України. На порушників законодавства після того, як закон набуде чинності, чекають штрафи до 34 тис. грн. Як зробити, щоб цей закон запрацював, і хто особливо постраждає від його запровадження, "Коментарям" розповіли експерти.

Нагадаємо, в Україні почався повний аудит українських надр і водних ресурсів. Зокрема — пошук і скасування незаконно отриманих дозволів та "сплячих ліцензій". Зеленський також анонсував новий законопроєкт і посилення державного екологічного нагляду.

Через пандемію коронавірусу карантин позитивно вплинув на екологію багатьох країн. "Коментарі" дізналися, як позначився локдаун на екології в Україні загалом і в Києві зокрема.