Рубрики
МЕНЮ
Наталья Некрасова
За час президентства
Володимира Зеленського введені санкції щодо трьох телеканалів та опозиційного
політика Віктора Медведчука, проте бізнесменам часів експрезидента Віктора
Януковича повернуто конфісковане за каденції п’ятого президента Петра Порошенка
майно. Про це в ефірі ТК "Прямий" розповів генеральний прокурор
України у 2016-2019 роках Юрій Луценко.
Володимир Зеленський і Петро Порошенко. Колаж: "Коментарі"
Президент України Володимир Зеленський за два роки каденції скористався санкціями та рішеннями Ради нацбезпеки та оборони відносно телеканалів "112 Україна", Newsone та ZIK, які пов’язують з опозиційним політиком Віктором Медведчуком. Проте ці рішення РНБО були ухвалені ще при Порошенкові, стверджує ексгенпрокурор.
Інформація про боротьбу з олігархами подається командою Зеленського вибірково, вважає він.
Луценко розповів, що кримінальна справа щодо державної зради відносно опозиційного політика Віктора Медведчука могла бути відкрита ще два роки тому. Про плівки нібито розмов Медведчука з помічником президента РФ Владиславом Сурковим у 2014 році ніхто зі спецслужб у 2016-2019 роках не знав, стверджує експрокурор. За його словами, ці записи таємно зробив посадовець СБУ, який наразі працює у Зеленського.
За словами Луценка,
звинувачення, які нині пред’явлені Медведчуку, м’яко кажучи, "сирі".
Луценко вважає, що Медведчук має отримати законний та обґрунтований вирок, але поки що в нього особисто та в прокурорських кругах складається враження, що команда Зеленського розраховувала на те, що Медведчук втече з країни, як це зробив Янукович. Проте Медведчук лишився в Україні та відстоює свої інтереси у суді, а американці хочуть від української влади дещо іншої боротьби з олігархами, вважає ексгенпрокурор.
Ексгенпрокурор також вважає, що в контексті розслідування втручання у президентські вибори в США у 2020 році головним "подразником" для Білого дому наразі є керівник Офісу президента України Володимира Зеленського Андрій Єрмак, який "веде свою політику".
20 травня Зеленський анонсував, що в парламенті найближчими днями з’явиться його законопроєкт щодо боротьби з олігархами.
Президент наголосив, що коли документ буде
ухвалений, великому бізнесу нададуть час перехідного періоду, щоб реорганізувати
свою роботу, не підпасти під визначення "олігарх" і не втратити
більшу частку своїх активів. Проте законопроєкт в Раду досі не внесено, а ЗМІ аналізують нібито вже готовий документ, отриманий зі своїх джерел. До чого
готуватися бізнесу, аналізують
й експерти.
Новини