comment

Рубрики

comment

МЕНЮ

Головна Новини Політика зовнішня політика Зовнішньополітичний прогноз для України: до чого готуватися українській дипломатії
commentss НОВИНИ Всі новини

Зовнішньополітичний прогноз для України: до чого готуватися українській дипломатії

Експерти вважають, що серпень буде дуже важливим місяцем для нашої держави в ракурсі зовнішньополітичних відносин

30 липня 2021, 11:57

Експерти розповіли виданню "Коментарі", які важливі для України зовнішньополітичні події можуть відбутися в серпні, а також, на які напрями (і чому) нашій дипломатії варто звернути особливу увагу.

Зовнішньополітичний прогноз для України: до чого готуватися українській дипломатії

Зовнішньополітичний прогноз для України - фото з відкритих джерел

Росія буде вживати безпрецедентні заходи, спрямовані на зрив візитів іноземних гостей до України

Серпень, як ніколи раніше, буде спекотним для української дипломатії. Причин для цього три, вважає політичний експерт, дипломат Вадим Трюхан.

Перша — 24 серпня Незалежності України виповниться 30 років.

"Ця знакова дата є непересічною для кожного українця, а також шансом привернути увагу всіх країн до сучасних викликів, які стоять не тільки перед нашою державою, а й перед усім світом. Отже, українським дипломатам доведеться серйозно попрацювати над тим, щоб у святкових заходах з нагоди Дня Незалежності взяла участь максимальна кількість іноземних гостей, в тому числі глав держав і урядів тих країн, які є нашими традиційними партнерами. При цьому путінська Росія буде вживати безпрецедентні заходи, спрямовані на зрив візитів іноземних гостей до України", — прогнозує Вадим Трюхан.

Друга причина — інавгураційний саміт Кримської платформи, який повинен відбутися 23 серпня.

"Для Кремля ініціатива України щодо запуску роботи майданчика високого рівня для переговорів щодо повернення Криму і Севастополя — це як червона ганчірка для бика під час кориди. Російська агентура робить все можливе і неможливе для того, щоб як максимум зірвати саміт, а як мінімум значно знизити представницький рівень учасників. Як результат, за 24 дні до цієї події немає розуміння, хто саме прибуде до Києва для участі, — зазначає експерт. — Більше того, існує загроза низки провокацій, організованих росіянами "в останній момент", спрямованих на те, щоб зробити неможливим приїзд іноземних гостей до столиці України".

Третя причина — вона ж виклик, з яким протягом усього місяця буде мати справу українська дипломатія — організація візиту президента Зеленського до Вашингтона.

"На перший погляд, візит не ставиться в жодне порівняння зі святкуванням Дня Незалежності та запуском Кримської платформи. Разом з тим, його результати будуть мати довгострокові наслідки для України, — прогнозує Вадим Трюхан. — Мабуть, ніколи раніше жодному президенту України ще не доводилося проводити складного і одночасно багатообіцяючого візиту.
Очікування від нього дуже завищені. Тому в підготовці і його організації кожна деталь, кожне сказане слово важать в рази більше, ніж зазвичай. Залишається побажати українській дипломатії разом з іншими службами гідно пройти випробування, які на нас очікують у серпні, і забезпечити проведення всіх запланованих заходів на належному, високому з професійної точки зору рівні".

Особливу увагу українській дипломатії варто звернути на американський напрям

Координатор напрямку міжнародної політики Центру політичних досліджень "Доктрина" Денис Москалик вважає, що найважливішими зовнішньополітичними подіями для України в серпні стануть перший саміт Кримської платформи 23 серпня, зустріч президентів Зеленського і Байдена 30 серпня, а також підготовка Росії до вересневих навчань "Захід-2021". 

"Особливу увагу українській дипломатії варто звернути на американський напрям — для забезпечення успіху зустрічі президентів України і США з метою нарощування підтримки Києва з боку Вашингтона. Крім того, важливо максимально актуалізувати "кримське питання" у світі, скориставшись самітом Кримської платформи, — упевнений експерт. — Для цього необхідна відповідна підготовча робота зовнішньополітичного відомства і вищого керівництва країни. Важливо звернути увагу на Туреччину та інші країни регіону, на порушення прав мусульман у Криму".

Поряд з цим, впевнений Денис Москалик, потрібно привернути увагу до агресивних заходів Росії у зв'язку з навчаннями "Захід-2021", щоб збільшити підтримку України як у світі, так і з боку ключових стратегічних партнерів: США, Британії та Туреччини. Тут можна домогтися успіху за належної уваги до проблеми і проведення роботи з іноземними медіа, вважає експерт.

"Провал може очікувати на саміті Кримської платформи, якщо його не вдасться використовувати, щоб привернути увагу світу до проблеми анексії Криму і вироблення рішення щодо подальшого нарощування тиску на Росію", — попереджає експерт.

Раніше експерти озвучили для порталу "Коментарі" внутрішньополітичний прогноз для України.


Читайте Коментарі в Google News

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб першими дізнатися про найважливіші події!


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Джерело: https://comments.ua/
comments

Обговорення

Acnekmop

30 липня 2021, 13:38

Ситуация обыкновенная. Собаки лают - караван идёт... Где "собаки" это информационные вбросы "возмутительных мелоче" при неизбежности порабощения украинских индейцев и лишения их всех прав на этой земле. И это КАРАВАН, которому ни что не мешает идти к ЦЕЛИ. Собачий лай это иллюзия демократической способности влиять на ход событий

владимир

30 липня 2021, 11:11

Все это срака собача и больше ничего!..

Новини

Підписуйтесь на повідомлення, щоб бути в курсі останніх новин!