Головна Новини Політика зовнішня політика Зеленський провів переговори з Макроном і Меркель: про що говорили і чого чекати
commentss НОВИНИ Всі новини

Зеленський провів переговори з Макроном і Меркель: про що говорили і чого чекати

Франція і Німеччина не можуть бути повноцінними помічниками Україні в протистоянні з Росією, вважають експерти

16 квітня 2021, 20:11 comments1107
Поділіться публікацією:

Багато міжнародних партнерів разом із українцями з нетерпінням чекали закінчення переговорів Володимира Зеленського із французьким президентом Еммануелем Макрона. Ще більше інтересу додалося після інформації про те, що по відеозв'язку з ними спілкуватиметься і німецький канцлер Ангела Меркель. Цікаво, що під час виходу до преси глава української держави не повідомив про жодні дипломатичні прориви. "Коментарі" поцікавилися у експертів, як можна оцінити такий "результат" переговорів і чого Україні чекати в перспективі.

Зеленський провів переговори з Макроном і Меркель: про що говорили і чого чекати

Зустріч Зеленського з Макроном і Меркель закінчилась. Колаж: "Коментарі" / Д.Романюк

Про що розмовляли?

Як і анонсувалося раніше, головною темою бесіди стали питання Донбасу. Обговорювалася і російська агресія, і посилення риторики Кремля, і способи закінчити війну.

За словами Володимира Зеленського, на 19 квітня політичні радники "Нормандського формату" запланували офіційну зустріч. До цього моменту всі сторони повинні надати пропозиції кластерам, які допоможуть врегулювати конфлікт у лінії розмежування.

Також Зеленський висловив надію на якнайшвидшу організацію повноцінного саміту "нормандської четвірки".

Якийсь час також політиками обговорювалася можливість входження України в такі альянси, як Європейський союз і НАТО. І хоча ні французька, ні німецька сторона ніяких конкретних запевнень з цього приводу не озвучили, у Зеленського це сприймають, як зрушення у цьому кейсі. Як мінімум, українська сторона запропонує європейським країнам офіційно підтримати декларацію про вступ України до Євросоюзу.

Було зрозуміло, що прориву чекати не варто

Політичний оглядач, експерт Українського інституту політики Руслан Бізяєв звертає увагу на те, що зустрічі носила якщо не екстрений, то терміновий характер. А тому її важливість не варто ставити під сумніви. Інша справа, що результату вона особливого не принесла, судячи з озвученої на цей момент інформації.

"У світлі останніх подій — ескалації на Донбасі, неспокійну ситуацію поблизу наших кордонів, візит був підготовлений досить швидко. Порядок денний також був зрозумілим — ситуація на Сході України, в Криму, біля кордонів. Як відомо було, що й прориву особливого не буде", — підкреслює Руслан Бізяєв.

Експерт зазначає, що Європа продовжуватиме наполягати на своїх кластерах в оновленому плані по врегулюванню конфлікту. Спираючись на гуманітарні моменти (обмін полоненими, відкриття КПВВ), на розмінування та розведення військ. Ну і про політичну частину "Мінська" забувати не варто, а якраз вона не особливо надихає офіційний Київ.

"Чекаємо продовження переговорів. Тепер уже — за участю радників глав нормандського формату, 19 квітня. Щоправда, не уявляю, як будуть Козак з Єрмаком домовлятися. Адже рівень довіри між ними — нульовий. Візит Зеленського в Париж, думаю, знизить градус напруги. Питання в тому  чи зупинить ескалацію, як таку",  резюмує Руслан Бізяєв.

"Франція з Німеччиною нам не помічники"

Політолог-міжнародник, політичний експерт Богдан Мірошников вважає, що Україні особливо сподіватися на Францію і Німеччину не доводиться.

"Не знаю, на що розраховував Зеленський зараз, коли він спочатку то відведе війська від Золотого, то прибере з лінії фронту мінометні групи і контрснайперські підрозділи. Ескалація на Донбасі і поблизу наших кордонів  це все наслідки його політики, де немає ніякого планування. На сьогодні вже пізно щось робити. Треба сподіватися на диво. У той же час Франція з Німеччиною нам не помічники — там скоро вибори і вони зайняті своїми проблемами",  пояснює експерт.

Богдан Мірошников не думає, що Путін піде на подальшу ескалацію, як би там хто не лякав. Але війська біля кордонів тримати продовжить.

"Я прекрасно пам'ятаю 2014-2015 роки, коли на кордонах і в цілому ситуація була в рази напруженішою. Тоді вистояли,  зазначає експерт.  РФ відкрито напала тільки тоді, коли путінські "шістки", "іхтамнєти" і найманці були в 2-3 днях від повного розгрому. І тепер ми підбираємося до головного питання  чи знав Зеленський про ці ризики, коли два роки тому ставав президентом? Чи думав він про це не дебатах з Порошенком на "Олімпійському"? До речі, питання, які він тоді ставив Порошенко, тепер Зеленський може сміливо переадресовувати собі. Чому на фронті стріляють, і тиша чи не настала, Володимире Олександровичу?"

Нагадаємо, раніше "Коментарі" повідомляли, чому Америка може збільшити військову допомогу українському уряду. Більше деталей — в нашому матеріалі.

Також на порталі ви можете дізнатися про те, яких результатів від зустрічі Зеленського з лідерами Франції та Німеччини очікували в Кремлі.



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Джерело: https://comments.ua/ua

Новини