Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
У Брюсселі відбувся саміт "Східного партнерства". У підсумковій декларації Євросоюз підтвердив право кожного партнера обирати рівень амбіцій, яких він прагне у своїх відносинах із ЄС. Також Брюссель визнав ініціативу Грузії, Молдови та України щодо розширення співпраці з блоком. Сторони ухвалили Економічний та інвестиційний план з фінансування у розмірі 2,3 мільярда євро з потенціалом мобілізації до 17 млрд. Скромний результат для першого за чотири роки саміту ЄС та країн-партнерів зі Східної Європи, тим більше на тлі зростаючої агресії Росії та впливу Китаю регіоні. Як передає портал "Коментарі", про це у Facebook пише політичний експерт Олександр Юсупов.
Саміт Східного партнерства. Фото: з відкритих джерел
За його словами, Кишинів же свій кредит від Брюсселя отримав, однак для підписання нового довгострокового контракту з "Газпромом" поставив на паузу деякі зміни у сфері енергетики, реалізацію яких потребує угоди з ЄС.
Юсупов наголошує, що Київ також виконав умови отримання грошей від Брюсселя і побачив зелене світло, проте Україна дуже повільно перетворюється на привабливого кандидата на вступ до ЄС, що вкотре підтверджує зняття Брюсселем санкцій з українських чиновників часів президентства Віктора Януковича через погану роботу правоохоронних органів. та судів у Києві. Хоча слід зазначити, що ЄС все ж таки починає ототожнювати Грузію, Молдову та Україну від Азербайджану, Вірменії та Білорусі в контексті можливості поглиблення зв'язків.
Читайте також на порталі "Коментарі" — експерти в ексклюзивному інтерв'ю розповіли про підсумки саміту "Східного партнерства" для України.
Новини