Головна Новини Політика зовнішня політика Які цілі переслідує Україна в Африці: навіщо відправила туди Кулебу
commentss НОВИНИ Всі новини

Які цілі переслідує Україна в Африці: навіщо відправила туди Кулебу

Україні важливо налагодити стосунки з країнами Африки в тому числі в контексті другого саміту миру

5 серпня 2024, 18:10
Поділіться публікацією:

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба відправився в дипломатичне турне країнами Африки. Як відзначила в ефірі Freedom політолог Аліна Гриценко, завданням цих візитів є консолідація підтримки та збільшення присутності африканських країн на другому Саміті миру.

Які цілі переслідує Україна в Африці: навіщо відправила туди Кулебу

Дмитро Кулеба

При цього експерт вважає, що міністерство закордонних справ України запустило не ренесанс українсько-африканських відносин, як прийнято говорити, а навпаки намагається відкрити для себе Африку, а для Африки хоче відкрити Україну.

Гриценко додала, що основні цілі турне залишаються незмінними: відновлення та встановлення тісних політичних відносин із цими країнами. Після попередніх візитів міністра Кулеби було відкрито посольства в багатьох країнах, що розширює дипломатичну присутність України на континенті. Такі дії, говорить політолог, можуть стати важливою підтримкою в ООН та на міжнародних майданчиках, а також для другого Глобального саміту миру восени. Одне з головних завдань міністра — консолідувати підтримку та збільшити присутність африканських країн на Саміті, вважає політолог.

Втім, Гриценко зазначила, що є певні перешкоди для України у просуванні на африканському континенті.

“У багатьох країнах Африки донині залишається негативне сприйняття антизахідне й антиамериканське. І ось протести, і перевороти, наприклад, у регіоні Сахеля був тому показник. Минулого року переворот у Нігерії був не стільки проросійським, як багато ЗМІ писали, скільки дійсно антизахідним. Україна дійсно сприймається як прихильник Заходу”, — сказала експерт.

Хоча, на думку, політолога, африкаці все ж готові співпрацювати там, де бачать вигоду.

“Щодо України, тут доведеться, напевно, маневрувати, імпровізувати й шукати справді взаємовигідні підходи до встановлення та розширення відносин з африканськими країнами. Такими для початку, для старту, можливо, є саме ті ініціативи, які Україна просуває вже кілька років, як от “Зерно з України”, яке постачають до кількох африканських країн, та різні вигідні, наприклад, домовленості в галузі туризму чи, наприклад, освіти, щоб переманити частину африканських студентів, які їдуть навчатися у РФ, наприклад, в Україну, доводячи, що в Україні безпечно навчатися", — заявила Гриценко.

На її думку, ґрунтуючись на цих напрямках і вдасться надалі розвивати двосторонні відносини.

Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав, що Дмитро Кулеба здійснить візит до Малаві, Замбії та Маврикію для встановлення та розвитку двосторонніх відносин між країнами.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини