Рубрики
МЕНЮ
Корольова Аліна
Незалежної журналістики в Криму більше немає – вона знищена й розтоптана. Таку заяву зробили в Міністерстві закордонних справ України. У відомстві наголосили, що Росія веде жорстку боротьбу із професійними незалежними кримськими журналістами, які зазнають постійних переслідувань, репресій, залякувань та тиску.
Дев'ять кримських журналістів ув'язнили незаконно. Фото: unsplash.com
На тлі такої ситуації на півострові з’явилася громадянська журналістика. Місцеві активісти, які не змогли змиритися з брехнею, з ганебним придушенням прав і свобод, почали висвітлювати правду та виконувати роль ЗМІ. Однак і вони підпали під тиск з боку Росії.
Переслідування та арешти активістів у Криму тривають. Громадянських журналістів затримують, обвинувачують у "тероризмі" та кидають за грати. За інформацією МЗС України, на сьогодні у російських тюрмах утримуються дев’ять громадянських журналістів і один знаходиться під домашнім арештом. Це – Сервер Мустафаєв, Тимур Ібрагімов, Марлен Асанов, Сейран Салієв, Ремзі Бекіров, Руслан Сулейманов, Осман Арифмеметов, Рустем Шейхалієв, Амет Сулейманов, Владислав Єсипенко.
У проекті "Незламні" ув’язненні журналісти поділилися у листах своєю правдою та розповіли, як їх затримували, як катували та намагалися зламати їхню волю.
Наприклад, Владислава Єсипенка, журналіста-фрілансера "Крим Реалії", незаконно затримали у Сімферополі, коли він знімав опитування місцевих мешканців. Його звинуватили у зборі інформації для спецслужб України та зберіганні в автомобілі "саморобного вибухового пристрою". Хоча насправді всі ці звинувачення – нахабна брехня, стверджує журналіст.
Ось що пише Владислав про катування:
Іншого громадянського журналіста Османа Аріфмеметова, який знімав "живі" сюжети про переслідування кримських татар, звинуватили у тероризмі, що теж є абсурдом і брехнею, запевняє працівник ЗМІ. Осману загрожує до 20 років ув’язнення.
За його словами, у березні 2019 року пройшли наймасовіші арешти активістів, правозахисників, журналістів громадського об’єднання "Кримська солідарність". Тоді силовики затримали 25 осіб, серед яких й Аріфмеметов.
Крім того, з 2014 року переслідувань зазнають кримські татари. За даними омбудсмена України, 93 кримських татар переслідуються РФ за політичними мотивами. З них 78 відбувають незаконне покарання на території РФ, а 15 – позбавлені права на свободу пересування, адже перебувають у тимчасово окупованому Криму під адміністративним наглядом.
Видання "Коментарі" також писало про те, що президент РФ Володимир Путін почав шантажувати та залякувати Туреччину через військову підтримку України.
Новини