Рубрики
МЕНЮ
Елизавета Черных
Заступник генерального секретаря НАТО Мірчі Джоане днями підтвердив рішення Бухарестського саміту від 2008 року і заявив, що Україна і Грузія стануть членами НАТО.
Вступ України в НАТО - фото з відкритих джерел
Експерти для видання "Коментарі" оцінили цю заяву, а також розповіли, що необхідно зробити Україні, щоб прискорити процес євроатлантичної інтеграції.
Політичний і бізнес консультант, керівник Центру військово-правових досліджень, адвокат Олександр Мусієнко зазначає: рішення про те, що Україна буде членом НАТО через механізм Плану дій членства (ПДЧ) в Північноатлантичному альянсі, залишається в силі.
За словами Олександра Мусієнка, план реформ відомий. Більш того, за заявою прем'єр-міністра Дениса Шмигаля, Україна інтенсифікує свою діяльність з просування в даному напрямку.
Експерт в питаннях національної безпеки і оборони, учасник програми Україна-НАТО Катерина Коваль закликає не забувати: з боку керівництва НАТО вже неодноразово звучали заяви, що там чекають від України реформ. Але справа не тільки в цьому, акцентує вона.
Вона нагадує, що наш шлях в НАТО почався фактично з часу проголошення Незалежності України. Але з тих пір реалії змінилися. На території України є війна, є тимчасово окуповані території, а серед членів Альянсу немає єдності в питанні надання членства нашій країні.
"Звичайно, від нас чекають реформ (а не їхньої імітації) для вступу в НАТО. Але не менш важливим питанням залишається деоккупація українських територій, мирне врегулювання конфлікту. Як тільки ці проблеми будуть вирішені, ми зможемо говорити про якісь більш конкретні часові проміжки вступу України до Альянсу. Важливо не втрачати зв'язок з реальністю і пам'ятати, що в даному питанні все залежить тільки від нас", — вважає Катерина Коваль.
Раніше видання "Коментарі" писало, що президент Естонії спрогнозувала , коли Україна зможе вступити в ЄС.
Новини