Головна Новини Політика зовнішня політика Візит президентки Грузії до України: як оцінюють експерти
commentss НОВИНИ Всі новини

Візит президентки Грузії до України: як оцінюють експерти

Саломе Зурабішвілі зустрілася із Володимиром Зеленським 23 червня 2021 року

23 червня 2021, 19:22
Поділіться публікацією:

Партнерство України із Грузією має доволі міцне й історичне коріння. Тому і не дивно, що наші країни продовжують розвиток дипломатичних відносин і сьогодні. "Коментарі" звернулися до експертів за аналізом візиту президентки Грузії Саломе Зурабішвілі, яка зустрілася із главою української держави Володимиром Зеленським у середу, 23 червня.

Візит президентки Грузії до України: як оцінюють експерти

Саломе Зурабішвілі зустрілася з Володимиром Зеленським. Фото: ОП

"Україна і Грузія мають триматися разом, бо є "проти кого дружити"

На думку політолога Віктора Бобиренка, Україна та Грузія як історично, так і вимушено-політично є союзниками. Співпрацю держав експерт називає випадком "дружби проти когось", адже ми маємо спільного ворога — Російську Федерацію.

"Відповідно, Україні з Грузією треба триматися разом. У нас дуже схожа ситуація, нам ще ПДЧ отримувати, ми хочемо відірватися від Росії. Тому дружити треба", — підкреслює Віктор Бобиренко.

За словами політолога, важко прорахувати, як саме оцінюють візит Саломе Зурабішвілі до України в Офісі президента, але для нашої держави він є дуже принциповим. Найбільше, гадає Віктор Бобиренко, вагу цього візиту можуть оцінити в Міністерстві закордонних справ: адже там багато кар’єрних дипломатів, які вміють прораховувати ситуацію наперед.

"Нам завжди треба з Грузією робити однакові політичні заяви: про шлях в НАТО, про те, що нам ближче жителі країн Балтії, яким вдалося "вирватися із лап Росії". Також до Альянсу, союзу, який ненавидить РФ, слід "затягувати" й інші пострадянські країни, — переконаний експерт. — І не тільки, скажімо, Вірменію, а навіть Казахстан. Тим більше, що і до нього у Росії є певні територіальні претензії".

Також Віктор Бобиренко говорить, що Україні та Грузії варто думати про подальше військове співробітництво, можливо, проведення спільних навчань у Чорному морі. На думку експерта, акваторія цього моря має бути збережена як українцями, так і грузинами від посягань Росії зробити її "своїм внутрішнім озером".

"Але мій прогноз такий: Зеленський настільки далеко і настільки глибоко не думає. Його задача — залишитися при владі в Україні, і тому він буде робити лише гучні заяви, але далі слів справи не підуть", — резюмує Віктор Бобиренко.

Україна продемонструвала диппровал

Доволі стисло на візит президентки Грузії до України відреагував український дипломат, юрист-міжнародник Вадим Трюхан. Експерт переконаний, що нинішні заяви від глав двох держав мають не дуже добрий вплив на проведення анонсованої "Кримської платформи".

"Прикро, що Президент Грузії під час спільної прес-конференції з Президентом Зеленським фактично однозначно виключила свою участь в інавгураційному саміті Кримської платформи. Якщо навіть традиційні партнери України будуть представлені на цьому заході не першими особами, то що можна говорити про інших. Це явний дипломатичний провал України", — констатує Вадим Трюхан.

Нагадаємо, раніше "Коментарі" повідомляли, яку важливу заяву під час спільного брифінгу із грузинською президенткою зробив Володимир Зеленський.

Також на порталі ми розповідали, яку пропозицію стосовно безпеки озвучив для НАТО Володимир Путін.



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Джерело: https://comments.ua/ua

Новини