У неділю, 22 серпня, в Україну з триденним візитом прибуває президент Польщі Анджей Дуда. Експерти для видання "Коментарі-Україна" оцінили значущість цього візиту, в тому числі в ракурсі протидії російській агресії, а також запуску "Північного потоку-2".
Анджей Дуда - фото з відкритих джерел
Політолог, політичний консультант Володимир Фесенко підкреслює, що головна мета цього візиту — участь польського президента в саміті "Кримської платформи". Но не тільки.
"Це триденний візит, і він має більш широку програму, в тому числі участь в урочистих заходах святкування 30-річчя незалежності України. В цілому це ще одне підтвердження тісних партнерських відносин між Польщею та Україною, і її президентами", — акцентує експерт.
За його словами, ця співпраця має вже не тільки двосторонній, а й багатосторонній характер. Зокрема, воно призвело до створення "Люблінського трикутника" (партнерський формат співпраці України, Польщі та Литви).
"Природно, в рамках цього візиту відбудеться зустріч президентів Зеленського і Дуди, на якій будуть обговорюватися основні напрямки подальшого розвитку двостороннього співробітництва, і спільна реакція на конкретні виклики, в тому числі і по СП-2. Про більшої конкретики ми дізнаємося під час візиту", — резюмує Володимир Фесенко.
Політолог Петро Охотин нагадує, що Польща в питанні "Північного потоку-2" залишається соратницею України.
"Варшава не словом, а ділом протистояла будівництва газопроводу. Наприклад, в березні відкликала реєстрацію кораблів "Krebs Geo" і "Krebs Jet", які брали участь в будівництві проєкту і ходили під польським прапором. В умовах, що склалися, Україна і Польща повинні обговорити військове співробітництво і можливості транзиту і зберігання зрідженого газу з США", — підкреслює Петро Охотин.
Він акцентує, що протидія запуску "Північного потоку" -2 — це частина відповіді на гібридну агресію Російської Федерації.
"Польща і Україна пам'ятають з історії Другої світової війни: захист великими гравцями своїх бізнес-інтересів може нести прямі військові втрати для інших країн", — зазначає Петро Охотин.
Нагадаємо, усі конфлікти, які існують сьогодні в Європі, де так чи інакше присутнє Російська Федерація, президент України Володимир Зеленський вважає жахливими.
Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.