Головна Новини Політика зовнішня політика Візит Блінкена до Києва: чи посилять США підтримку України
commentss НОВИНИ Всі новини

Візит Блінкена до Києва: чи посилять США підтримку України

Експерти розповіли, якими можуть бути підсумки візиту голови Держдепу США до української столиці

4 травня 2021, 20:40
Поділіться публікацією:

Вікторія Нуланд, яку минулого тижня затвердили Сенатом Конгресу США на посаду заступника держсекретаря з політичних справ, перебуватиме в Києві під час візиту до української столиці голови Держдепартаменту Ентоні Блінкена.

Візит Блінкена до Києва: чи посилять США підтримку України

Візит Блінкена до Києва: чи посилять США підтримку України - фото з відкритих джерел

Чого нам чекати від цього візиту? Які події можуть посилити або послабити підтримку України з боку нової американської адміністрації? Відповіді на ці питання "Коментарі" шукали разом з експертами.

"Зеленський тепер може занести в свою політичну скарбничку перемикання уваги США (хоч і з подачі Путіна)"

Керівник "Агентства міжнародних досліджень" Ігор Соловей звертає увагу на те, що візит до Києва Нуланд і Блінкена — це фінальна частина аудиту українсько-американських відносин, яка передбачає особисті оглядини.

"Після їх відвідин Києва буде дано старт новому етапу у відносинах, багато проєктів прискоряться, отримавши додатковий стимул, — пояснює експерт. — До цього моменту американська адміністрація лише формувала команду, яка займеться Україною, і збирала інформацію з українського треку. Так би може тяглося й далі, але Путін і його брязкання зброєю біля кордонів України змусили США прискорити процес і зайнятися Україною негайно. Вашингтону довелося йти на публічні (і менш публічні) заходи підтримки Києва, як, наприклад, заяви перших осіб і дзвінок Володимиру Зеленському. Тепер ось і особистий візит перших осіб держави".

Обставини, на думку Ігоря Солов'я, зіграли на руку Зеленському. Завдяки цьому він може занести в свою політичну скарбничку перемикання уваги США (хоч і з подачі Путіна).

"Але це не означає, що американці будуть закривати очі на непослідовність та інші неконструктивні дії Банкової і особисто Зеленського тільки через зовнішню загрозу Україні або ризик проросійського дрейфу Зеленського, — попереджає Ігор Соловей. — Адже Нуланд як ніхто прекрасно обізнана про ситуацію в Україні. Надалі вона черпатиме інформацію не тільки з офіційних каналів, а й від громадянського суспільства, від опозиції. Адже вона знайома з ними ще з часів Революції Гідності, яку гаряче підтримала. Недарма одним із пунктів у програмі візиту американських високопоставлених чиновників передбачена така зустріч. Так що навряд чи Банковій варто очікувати "теплої ванни".

"Після призначення Нуланд варто очікувати жорсткості антиросійської риторики США, як це було в період президентства Обами"

Експерт Українського інституту політики Єва Антоненко впевнена, що і офіційне призначення Нуланд на посаду заступника держсекретаря США, і її настільки швидкий візит в Україну разом з Блінкеном вказують на те, що Штати планують відновити своє активне залучення на українському напрямі.

"Це підтверджує і те, що за день до візиту до Києва Блінкен у Лондоні під час зустрічі з очільниками МЗС G7 обговорював військову ситуацію в Україні. А відносини з РФ обговорювалися саме в контексті питань Криму і Донбасу. Тобто, можна прогнозувати посилення політичного тиску США і їхніх союзників на РФ за допомогою українського питання", — вважає Єва Антоненко.

На її думку, в цьому контексті з високою ймовірністю на зустрічі піднімуть питання про протистояння інформаційному впливу РФ, боротьбу з ним і взагалі з російською пропагандою. Можливо, це стане поштовхом для прийняття закону про медіа, який, попри критику, підтримали у посольстві США ще восени минулого року, підкреслює експерт. Та й загалом контроль за внутрішньоукраїнськими процесами з боку західних партнерів може значно посилитися, зазначає Єва Антоненко.

"Висока вірогідність того, що після візиту можуть призначити спецпредставника США по Донбасу зокрема або Україні загалом. Про можливість цього вже заявляли українські топ-політики. Як наслідок — відбудеться деяке залучення США в переговори по Донбасу і Криму, особливо з огляду на підтримку з боку Штатів "Кримської платформи". Та й загалом після призначення Нуланд варто очікувати жорсткості антиросійської риторики США, як це було в період президентства Обами. Одним із центральних також може стати питання управління "Нафтогазом", зміну керівництва якого засудили і США, і посли G7", — прогнозує Єва Антоненко.

Вона передбачає, що стандартними обговорюваними із західними представниками темами також стануть питання реформ (насамперед — судової системи) і антикорупційний кейс, який можуть обмежити боротьбою з окремими олігархами.

"З огляду на сказане вище, можна прогнозувати, що підтримка України з боку США після зустрічі обмежиться виключно межами інтересів Штатів, — каже Єва Антоненко. А саме: санкціями та іншим тиском на РФ, продовженням поставок озброєння і консультативною допомогою, посиленням антиросійського кейсу в самій Україні і внутрішньоукраїнськими перетвореннями, включно зі спектром питань по роботі наглядових рад, визначеними призначеннями, а також ринком землі і питаннями перерозподілу активів українських олігархів і банківського сектору".

Раніше "Коментарі" писали, про що домовилася Україна і Польща.



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Джерело: https://comments.ua/

Новини