Головна Новини Політика зовнішня політика В Україні стартував сценарій «примусу до формули Штайнмаєра»: у чому сенс
commentss НОВИНИ Всі новини

В Україні стартував сценарій «примусу до формули Штайнмаєра»: у чому сенс

Серія телефонних розмов з президентом Зеленським може означати те, що світові лідери розпочинають процес примусу Києва до прийняття "формули Штайнмаєра"

9 грудня 2021, 07:50 comments1345
Поділіться публікацією:

Аналізуючи події останніх двох днів у політичних колах, активно обговорюється теза про те, що з великою ймовірністю в Україні стартував сценарій "примусу України до формули Штайнмаєра". Мовляв, Україна не має іншого вибору, окрім як імплементувати "Мінськ". Особливо коли США приєднаються до "Нормандського формату" і ми опинимося одні проти всіх. Як передає портал "Коментарі", про це у Facebook пише політичний експерт Віктор Таран.

В Україні стартував сценарій «примусу до формули Штайнмаєра»: у чому сенс

Україну схилятимуть прийняти "формулу Штайнмайєра". Фото: Укрінформ

Експерт зазначає, ті, хто вважає таку тезу реальною, наводять свої докази. Отже, підтвердження перше. Спочатку Зеленському дзвонить Макрон, який пояснює, що і як, і чому заради миру в Європі потрібно імплементувати "Мінськ". А потім Зеленському телефонує Байден, який поставить фінальну точку. Доказ другий. Зеленський сьогодні оголосив, що очікує на припинення вогню, відкриття КПВВ та обмін полоненими. Все за "формулою Штайнмаєра". Тобто він морально готовий.

"Хочете інакше пояснити – пробуйте… Я ж не проти. Але насправді мені здається ми, мовою класика, напередодні "великого шухера". Ну, це коли Зеленський почне спроби імплементувати "Мінськ", а проактивна "меншість" почне чинити опір. І цим точно скористається Росія... В принципі, це логічно... Ми продемонструємо слабкість, і наші вороги цим скористаються. І не факт, що Зеленський витримає цей шторм... Звичайно, Зеленський має інший шлях. Назвати нарешті Росію та Путіна ворогом та окупантами. Оголосити мобілізацію. Продемонструйте, що ми готові воювати до кінця. Робити непопулярні кроки, ризикуючи рейтингами… Але для цього потрібно мати "фаберже" справжні… не театральні. Чи є вони у Зеленського – скоро побачимо…", — наголосив Віктор Таран.

Політичний експерт Микола Давидюк вважає, що після розмови Байдена і Путіна напруга залишається з двох базових питань: "Північний потік-2" і рух України в НАТО. А стягнуті російськими війська – інструмент тиску на Захід та Україну, за першими двома пунктами.

"Путін явно не готовий підігравати США в протистоянні з Китаєм і залишається в парадигмі пост-совка", — зазначив Давидюк.

При цьому експерт уточнив, якщо говорити про військову загрозу, то атаки можливі не лише за напрямом України, а й Литви та Польщі, причому руками Лукашенка. Що виключає можливість Путіна бути покараним та відключеним від економічних систем.

Читайте також на порталі "Коментарі" — Байден та Путін обмінялися погрозами під час розмови. Експерти розповіли, чому виграла від цього Україна.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини