Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
Активне обговорення в Україні та за її межами викликало рішення нашого МЗС обмежити надання консульських послуг для військовозобов'язаних українців за кордоном. У Дмитра Кулеби наголосили, що це тимчасове обмеження знадобилося для того, щоб узгодити документацію із новим законом про мобілізацію. Проте після призупинення надання консульських послуг чоловікам мобілізаційного віку за кордоном у соціальних мережах вибухнув справжній скандал. Люди обурені діями влади та наголошують – це порушує норми Конституції України. Чи зможе держава виграти, відмовившись від своїх громадян (адже люди можуть почати масово відмовлятися від громадянства, намагаючись отримати паспорт тієї країни, де вони перебувають)? Плюси та мінуси такого рішення влади? Видання "Коментарі" із цими питаннями звернулося до експертів.
Українці за кордоном не можуть отримати консульських послуг. Фото: із відкритих джерел
Голова профспілки Українська незалежна фундація юристів, голова АТ "Кравець та партнери", адвокат Ростислав Кравець зазначає, що вчора ввечері на сайті МЗС вийшло роз'яснення щодо надання консульських послуг. Там уточнили, що особи, які звернулися за ними до 23 квітня, отримають ці послуги у повному обсязі. Інші ж – нібито через мобілізаційні зміни, зможуть отримувати їх після набрання чинності відповідним законом (після 18 травня) за умови виконання певних вимог (уточнення військово-облікових даних).
Крім того, продовжує адвокат, подібні дії будуть завдавати величезних збитків Україні в ракурсі того, що громадяни просто не повертатимуться до нашої країни.
За його словами, незрозуміла і сама ініціатива щодо військового обліку громадян за кордоном. У чому логіка? Припустимо, дізнаємося ми, що за кордоном є сотні тисяч чи навіть мільйони військовозобов'язаних – і що? Вони ж сюди не повернуться лише тому, що ми дізнаємося про це, зазначає експерт.
Аналітик "Центру розумних рішень" В'ячеслав Черкашин міркує так:
Будуть інші наслідки, попереджає експерт. І демографічні, коли частина громадян остаточно ухвалить рішення не повертатися. І економічні, коли ті, що не повернулися почнуть повністю сплачувати податки за кордоном.
Читайте також на порталі "Коментарі" — останні дії різних гравців навколо війни в Україні: що відбувається і до чого готуватись.
Новини