Головна Новини Політика зовнішня політика Україна та США підпишуть нову Хартію стратегічного партнерства: що це дасть Києву
commentss НОВИНИ Всі новини

Україна та США підпишуть нову Хартію стратегічного партнерства: що це дасть Києву

Після 10 листопада Україна може стати ще на крок ближчою до членства в НАТО.

4 листопада 2021, 16:30
Поділіться публікацією:

У Вашингтоні 10 листопада відбудеться засідання Комісії стратегічного партнерства Україна – США, на якому країни підпишуть нову Хартію стратегічного партнерства. Чому це важливо (і чи важливо)? Які очікування? Що Україні може дати оновлена Хартія? У цих питаннях в інтерв'ю порталу "Коментарі" допомогли розібратися наші експерти.

Україна та США підпишуть нову Хартію стратегічного партнерства: що це дасть Києву

Прапори України та США. Фото з відкритих джерел

Україна може отримати статус основного союзника поза НАТО

Директор Київського центру політичних досліджень та конфліктології, політолог Михайло Погребинський вважає, що як певний граничний варіант – можливе підписання чогось типу того, що Україні нададуть статус основного союзника поза НАТО.

"При цьому ми знаємо, чим скінчилася ця "номінація" для Афганістану, який також мав подібний статус, – зазначає експерт. – Що б там не підписали Кулеба та Блінкен у Вашингтоні, навряд чи щось рішуче зміниться у розкладах щодо ситуації в Україні. Натомість не сумніваюся, що дана зустріч буде використана як піар для Зеленського та його команди".

На думку Михайла Погребинського, якщо Україна спробує силою повернути тимчасово непідконтрольні території, ті отримають підтримку російських військ. А ось українська влада допомоги з боку США чи, наприклад, Великобританії не отримає. І наслідки будуть трагічними.

У документі має бути норма про готовність США приєднатися до будь-яких форматів щодо деокупації Криму та Донбасу

Політолог, співзасновник консалтингової компанії Good Politics, помічник депутата Палати Товариств у Канаді Кевіна Ламуру (2019 р.) Максим Джигун наголошує, що впродовж незалежності України подібна Комісія на раз у раз збиралася – у тому чи іншому вигляді.

"Можна згадати Комісію Кучми-Гора чи підписання угоди між Кучмою та Клінтоном про партнерство. Відбулася подібна зустріч і за часів президентства Порошенка. Тож прецеденти є, – зазначає політолог. – І добре, що з'явилася можливість оновити документ, прописати в ньому якісь системні стратегічні норми. Проблема в тому, що Україна не вміє якісно використовувати дипломатичні домовленості, які ми маємо. І через це недоотримуємо якихось перемог. Ніхто не забороняє нам, оновивши попередні угоди, активніше залучати США до процесів хоч Донбасом, хоч Кримом, хоч у рамках зовнішньополітичної допомоги. Але ми чомусь цього не робимо належним чином".

Проанонсоване підписання нової українсько-американської угоди Максим Джигун вважає гарним іміджевим та дипломатичним ходом з боку українського керівництва. Бажанням показати, що позиції України у взаєминах із США посилюються, що у нас американці бачать серйозних партнерів.

"Але наголошую, насамперед це – іміджевий піар-крок з боку української влади. Хотілося б, щоб у Хартії було прописано не лише дієві кроки підтримки з боку США, а й певні зобов'язання з боку України. Інакше це не партнерство, а жебрацтво. Україна сама має бути цікава Штатам, має вдосконалити своє законодавство, проводити якісні реформи, – пояснює політолог. – Сподіваюся, що в новій угоді будуть прикладні пункти, які допоможуть нам стати більш впевненими. Немає сенсу в черговій рамковій угоді, яка ні про що не говорить і незабаром після підписання забувається. Потрібен документ, який сприяє реальному переходу на якісно новий рівень відносин – економічних, політичних. Можливо, у питанні військової підтримки. Важливо, щоб було прописано норму про готовність США приєднатися до будь-яких форматів з деокупації Криму та Донбасу. Якщо зможемо досягти такого — це буде успіхом".

Читайте також на порталі "Коментарі" — США та Росія починають нову гру навколо Донбасу.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Джерело: https://comments.ua/

Новини