Рубрики
МЕНЮ
Николай Лисицын
Закон про демобілізацію до Міноборони України вже підготували. Однак тепер потрібно продумати механізм ротацій у силах оборони, щоб безболісно замінити тих військових, які покинуть лави ЗСУ. На це відомству потрібно ще три місяці, повідомляє 10 січня портал "Коментарі" з посиланням на трансляцію нардепа Олексія Гончаренка з Верховної Ради.
У Міноборони напрацьовують "механізми ротації", тому закон про демобілізацію поки що не подають до Ради. Фото: Міноборони України
Депутати цього тижня викликали до Ради Дениса Шмигаля, щоб зрозуміти, в якому стані знаходиться законопроєкт про демобілізацію. Натомість Шмигаля відповідь на це запитання перший заступник міністра оборони Іван Гаврилюк під час години запитань до уряду у ВР.
"Закон напрацьований, вже готовий до його передачі до Верховної Ради через Кабінет міністрів України. Однак для того, щоб цей закон було передано, нами сьогодні напрацьовується низка механізмів для того, щоб зрозуміти, яким чином ми зможемо замінити ту велику кількість людей, які підпадають під демобілізацію", — сказав він.
За словами Гаврилюка, "якщо чесно говорити", то Міноборони потрібно ще для трьох місяців, щоб доопрацювати і подати документ до парламенту.
Як писав портал "Коментарі", до Міноборони України мали підготувати та внести до Верховної Ради законопроект про демобілізацію до 18 грудня 2024 року. Гончаренко зазначав, що у грудні міністерство звернулося з проханням до Ради відстрочити підготовку законопроекту до 18 березня 2025 року.
Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав, що народний депутат України та член оборонного комітету Верховної Ради Федір Вениславський заявив, що у найближчій перспективі законопроект про демобілізацію навряд чи з'явиться. У той же час ключовою альтернативою для зменшення навантаження на військових залишається ротація. За словами Веніславського, питання ротації обговорюється на закритих засіданнях оборонного комітету за участю начальника Генерального штабу, головнокомандувача Збройних Сил України та представників Міністерства оборони. Про можливість ухвалення закону про демобілізацію Веніславський підкреслив, що станом на даний момент немає підстав очікувати на появу закону, який передбачає масове звільнення військовослужбовців зі служби. Частина народних депутатів та співробітники ТЦК згодні з Вениславським.
Новини